Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Furkan 144
Üye
3

Bir erkekte omuz genişlemesi kaç yaşına kadar devam eder?

2,012 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Moderatör Uyarısı
Yetersiz Kaynak 1 moderatör tarafından eklendi
Cevabı doğrulayacak bilimsel kaynak belirtilmemiş.
0
Alperen Kırca
Kocaelide 20 yıl yaşadı

Evet henüz hala ergenlik döneminin içindesin o yüzden yüzme omuzlarını normal bir insana kıyasla daha hızlı genişletecektir hatta doktorluk okuyan bir arkadaşım genelde insanlar 13 yaşında ergenliğe girdiği için 21 yaşına kadar kemiklerde gelişim sağlayacağını ancak ergenliğe geç giren bir bireyin ise mesela 14 yaşında ergenliğe girmişse 22 yaşına kadar da kemiklerinde gelişim gösterebileceğini söyledi bence hala fırsatın varken yüzmeye gitmelisin ben 20 yaşındayım 1 senem kaldı omuzlarım dar değil hatta geniş denebilir ama kendim memnun kalmadığım için bende gidicem çünkü daha da büyük gözükmelerini istiyorum ve gyme gidiyorum gymde de çeşitli egzersizler ile omuzlarını genişletebilirsin ancak gym senin kemiklerinin genişlemesine değil kaslarının genişlemesine sebep olur yani omzun genişlik olarak artmaz omzumuzun deltoid olarak adlandırdığımız bölgeleri gelişip büyüyeceği için omzumuz genişler ancak yüzme kaslarını geliştirdiği gibi aynı zamanda omuz ve göğüs kafesindeki kemiklerini genişleteceği için seni daha iyi gösterecektir yani benim bildiklerim kadarıyla sana söyleyebileceğim en faydalı şey yüzmeye gelişim dönemin bitene kadar kesinlikle git eğer gidebiliyorsan yanında gyme de git ikisine birden gidemiyorsanda dert etme omzun genişlesin istiyorsan gelişim dönemin bitene kadar yüzmeden daha iyi verim alırsın gelişim dönemin bittikten sonra gyme gidebilirsin eğer ikisine aynı anda gidemiyorsan tabi fayda verebildiysem ne mutlu bana

0
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close