Puan Ver
5
Puan Ver

Bir canlı türünü daha zeki yapmak mümkün mü?

Bir canlı türünü laboratuvar ortamında daha zeki kılmamız; yada uygarlık kurabilecek potansiyeli beşeri olarak ona verme şansımız var mı? (tıpkı yaşadıkları yere monolith koymak gibi :d )

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Evet, yeni keşfedilen genetik düzenleme yöntemi olan CRISPR-Cas9 ile bu mümkün gibi gözüküyor ancak gen düzenleme teknolojisinde o seviyelere gelmemize gerek ahlaki olarak bu teknolojinin kabullenilmesi gerek te bilimdeki ilerleme hızımız sebebiyle daha çok var gibi gözüküyor :)

Favorilerime Ekle
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Yarım bilgi, cehaletten kötüdür.”
Thomas B. Macaulay
Geri Bildirim Gönder