Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Bir bitki tasarlasanız nasıl bir tozlaşma ve tohum dağıtımı gerçekleştirirdiniz?

Doğada bulunmayan yeni bir bitki tasarlıcaksınıx tozlaşma ve tohum dağıtımını nasıl farklı yapar

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Tamamen kendi bitkimi tasarlasaydım bitki polenlerini mümkün olduğu kadar dayanıklı ve diğer türlerle tozlaşmaya yönelik bir tasarım yapardım.Bu sayede türler hızlı şekilde tozlaşabilir ve farklı çiftleşmelerde mutasyonlar ortaya çıkabilir.

Teşekkür
Paylaş
1
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Esasında hayatta iki şey vardır: bilim ve şahsi düşünceler. İlki bilgiye yol açar, ikincisi cehalete.”
Hipokrat
Geri Bildirim Gönder