Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
-1
Puan Ver

Beyin kendinden neden beyin diye bahseder?

Bizim konuşmamızı sağlayan şey beynimizdir. Ancak beyin kendinden "ben" zamiriyle bahsetmek yerine "beyin" ismiyle hitap eder. Peki bunun nedeni nedir? Bu ruhun bir kanıtı olabilir mi? Yoksa bilimsel bir kanıtı var mı?

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

İnsanın kafasının içindeki organa beyin demesi bir şey ifade etmiyor. Sen istersen ''beyin'' yerine ''aa'' ismini koy. Bu bir şeyi değiştirmez. İnsanlar bu organa bu ismi vermişler. Tıpkı sandalyeye sandalye ismini verdikleri gibi.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Ne zaman bir kitap okusanız, bir yerlerde bir kapı açılır ve içeri daha fazla ışık dolar.”
Vera Nazarian
Geri Bildirim Gönder