Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Benlik bir yanılsama mıdır?

Son zamanlarda benliğin birer yanılsama olduğunu iddia eden sinirbilimciler görüyorum. Bu ne kadar doğru?

1
Anonim 0
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Sanırım Bruce Hood'un kitabına atfen soruyorsun bu soruyu. Kendisi sinirbiimci değil. Psikoloji ve Felsefe mezunu. Ayrıca ben bunu diyen bir nörobilimciye rastlamadım. Eğer gerçekten böyle düşünen bir nörobilimci tanıyorsan, isimlerini paylaşmanı rica ederim. Araştırmaktan zevk duyarım.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bugünün bilimi, yarının teknolojisidir.”
Edward Teller
Geri Bildirim Gönder