Puan Ver
0
Puan Ver

Balinalar nasıl filtreleme yapar?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Filtremeden kasıt nedir? Eğer balıklar gibi solunum ise balinalar memeli olduğu için kafa tepelerindeki burun deliği ile yüzeyden oksijen alırlar. Eğer beslenme ise Mysticeti alt takımındaki balinalar, "baleen" adı verilen filamentöz dişler ile suyu çektikten sonra filtreleme yaparlar. Böylece katı gıdalar filamentlerin arkasında kalır.

Favorilerime Ekle
3

Kaynaklar

  1. Evrim Ağacı Balina ağzı ve beslenme davranışlarına kısa değindiğimiz yazımız
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“İnsanlar konusunda daha az, fikirler konusunda daha çok meraklı olun.”
Marie Curie
Geri Bildirim Gönder