Puan Ver
1
Puan Ver

Atp adenozin trifosfat üreteci yapmak, bunu organizmaya aktarmak, proton kaçakları olmadan enerji almak mümkün olabilir mi?

Serbest oksijen radikallerine maruz kalmadan elde edilmiş atp nin organizmaya verilmesi söz konusu olabilir mi?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

ATP'nin vücut içinde ama hücre dışında bulunması bağışıklık hücreleri tarafından bir sorun olarak algılanır çünkü bir hücre hasar görmeden ya da ölmeden ATP'yi dışarı bırakmaz. Bağışıklık hücreleri bu tarz "tehlike ilişkili moleküler kalıplar"ı (DAMP) tanıyıp sorunu çözme yoluna giderler, bu da iltihaplanma gibi sorunlara sebep olur. Özetle sağlık açısından mantıklı bir yol değildir.

Favorilerime Ekle
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bizimkisi kadar büyük bir evrende, olabilecek her şey olacaktır.”
Larry Niven
Geri Bildirim Gönder