Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
2
Puan Ver

Atomlar neden bir bütün olusturmak ister?

İlk canlıyı oluşturan bir kaç atom ise bu atomlar neden bir bütün oluşturmak istesin. Bu kadar komplike bir veya bir çok yapı oluşturmak atomlar tarafından onemli midir. (yazım hataları için kusura bakmayın)

1
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

Atomlar herhangi birşey istemezler. İstek, biz karmaşık organizmaların evrim sonucu geliştirdiği bir dürtüdür. Bu dürtüyü yapıtaşlarımıza atamak büyük bir mantık hatasıdır.

Canlılık bir istekten ziyade evrenimizin kuralları bunu gerektirdiği için oluşmuştur. Bu kuralların bir istek sonucu oluşup oluşmadığını bilmek olanaksız ancak sebep sonuç ilişkileri bize bir istekten ziyade zorunluluğu göstermektedir.

Teşekkür
Paylaş
3
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Döngüsel cehaletin reçetesi şudur: Düşüncelerinizle yetinin, bilgi düzeyinizle tatmin olun.”
Elbert Hubbard
Geri Bildirim Gönder