Puan Ver
0
Puan Ver

Atom olmadan madde olur mu? Nötron yıldızı maddenin yapısına aykırı değil mi?

Atomların çekirdekte nötron,proton ve çekirdeğin etrafındaki elektrondan oluştuğunu biliyoruz. Nötron yıldızları için bir yıldızın çökmesi sonucunda demir atomundaki protonların elektronları yakalayıp nötronlara dönüştürmesi diyebiliriz. Peki atom olmadan sadece nötronlarla nasıl madde olabilir?

1
1 Cevap

duyularla algılanabilen, bölünebilen, ağırlığı olan, yer kaplayan nesne. Maddenin tanımı bu hacı. Nötron yıldızları, duyularla algılanabilir, nötronlardan meydana geldiği için pekala kuarklara bölünebilir, evrende belli bir kütleye sahip ve kesinlikle yer kaplıyan cisimler. 

0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“En azını vaadedene oy verin ki en az hayal kırıklığına uğrayın.”
Bernard Baruch
Geri Bildirim Gönder