Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
0

Astroloji'ye ileri derecede merak saldım.Ve her gün burç yorumlarını okumadan yapamıyorum yorumlarda yazılan çoğu şey gerçekleşiyor, bunun psikolojiyle alakalı olma ihtimali varmı?

Gezegenlerin insan üzerinde bi etkisi varmıdır ? Makale ile ilgili yorumu okuduktan sonra yazılan çoğu şey gerçekleşiyor.
466 görüntülenme
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
Ersals Krononot
Ersals Krononot
252K UP
Krononot

Bütün canlılar üzerinde en yüksek etki dünyaya aittir. Dünya üzerindeki konum, yaşam şartlarını belirler.

Sonra AY. Bitkilerin verimliliği, memelilerdeki sıvılar hormonal düzen, gelgit etkileri vs.

Bunlar doğrudan gözlemlenebilir etkiler, çünkü çok yakın iki gök küre.

Tüm Reklamları Kapat

Bir de yıldızların etkisi var insan üzerinde. Ancak bu günümüzdeki astroloji ile açıklanabilir değil.

Bireyin doğum anındaki gök haritasının onun üzerinde bir etkisinin olacağı üzerine görüşler var.

Ancak burçlar bunu açıklayabilecek çözüm metodu değil.

226 görüntülenme
Bu cevap, soru sahibi tarafından en iyi cevap seçilmiştir. Ancak bu, cevabın doğru olduğunu garanti etmez.
4
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Özgür Aras
Özgür Aras
33K UP
Fizikçi, Yazılımcı ve Felsefeci

Diğer burçlar için yazılanları okursanız onların da size söylediklerinin olduğunu görürsünüz.

Pek çok astroloji sistemi ortak bir veritabanından rasgele aldığı verileri anlamsız omayacak şekilde birleştirir ve günlük hayatta başımıza gelme olasılığı yüksek şeyleri kelime aralarına belli etmeden ekler.

Mesela ayın 1'inde çıkan burçlarda "bugun genelde ekonomik konular ile ilgileneceksiniz, borçlar ve ödemeler gündeminizi oluşturacak" denir. Çünkü ayın 1 inden 5 ine kadar pek çok insan maaş alır ve ödemelerini yapar.

Tüm Reklamları Kapat

Soğuk-Sıcak havalarda ve bahar geçişlerinde ise sağlık önceliklidir. Anneler ve babalar gününe yakın tarihlerde aile konularına değinilir.

Bir diğer ülkemizde kredi ve kredi kartı kullanan pek çok insan olduğu için özellikle burçlarda kredi sözcüğü de çok geçer.

Bu olay psikoloji yanında Büyük Sayılar Teorisi diye başka bir matematiksel teori ile de açıklanmaktadır. Aynı teori rüyalar için de benzer sonuçlar vermektedir.

İnsanlar ve yaşadıkları olayların sayısı gün içerisinde milyarlarca olduğu için söylenen herhangi bir genel değişkenin doğru olma olasılığı milyonlar düzeyindedir. Bu da insanlar arasında sonuçların doğru olduğu dedikodusunun hızlıca yayılmasına yol açar.

Siz yine de fazla inanmayın :)

160 görüntülenme
3
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close