Puan Ver
0
Puan Ver

Asosyal ve antisosyal arasındaki fark nedir?

1
Favorilerime Ekle
Sonra Cevapla
Takip Et
1 Cevap

Cevap terimlerde gizli aslında. Asosyal (a-sosyal), a- eki ile sosyallikten yoksunluk anlamındadır. Böylece sosyal ilişkilere girmemek uğruna kaçınma davranışı sergiler. Diğer yandan antisosyal (anti-sosyal) ise anti- eki ile sosyal (toplum) kavramına karşıtlığı belirtir. Böylece davranışları ile diğer insanların sosyal haklarına ve toplum normuna karşı gelir, kimi zaman şiddet de içerebilir.

Favorilerime Ekle
3

Kaynaklar

  1. Wikipedia Antisocial Personality Disorder
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Tam şu anda hayatın bence en üzücü tarafı, bilimin bilgiyi biriktirme hızının, toplumun bilgelik edinme hızından daha fazla olmasıdır.”
Isaac Asimov
Geri Bildirim Gönder