Yeni Soru Sor
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
Em Ikol
Üye
1

Aralıksız bilim ögrenmek veya aralıksız ders çalışmak mümkün mü?

Biliyorsunuz ki bilime damga vurmuş bir insan olan Isaac Newton aralıksız 16 saat çalıştığı hakkında bilgiler mevcut, peki bize denilen gibi olsaydı Isaac Newton bu kadar aralıksız çalışarak IQ seviyesi düşer ve cidden verimsiz bir zaman çalışmış olurdu. Fakat Isaac Newton bunun aksine daha da zeki oldu o zaman aralıksız çalışmak bizi zeki yapar mı
317 görüntülenme
Aralıksız bilim ögrenmek veya aralıksız ders çalışmak mümkün mü?
Aralıksız bilim ögrenmek veya aralıksız ders çalışmak mümkün mü?
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Soruyu Takip Et
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
1 Cevap
Ks Sk
Ks Sk
1,170 UP
Tecrübelerim

Zeka veya IQ seviyesi önemlidir tabi önemsiz diyemem ama asıl önemli olan şey insan bilinci şahsen benim tabirim bilinçli olduğun kadar zekisin yani ünlü bilim insanlarının bazılarının IQ seviyesinin yüksek olması sadece zeki insanların büyük şeyler yapabileceği manasına gelmez. Aralıksız 16 saat çalışmak mümkün mü? Bence değil en basit tuvalet ihtiyacı su alma ihtiyacı bunların hepsi çalışma saatini düşürüyor ama 14 15 gibi saatleri yeterince disiplin kazanan bir kişi rahatlıkla yapar. Gelelim çok çalışmak insanı verimsiz mi? Yapar sorusuna hayır yapmaz bilakis verimsiz çalışıyorsanız, uzun süreli tam odaklı bir çalışmada kendinizi eğiterek geliştirebilirsiniz. Ama tabi bunlar yazılıyor söyleniyor asıl önemli olan şey uygulama. Bu arada şu konuya da değinmek istiyorum her IQ seviyesi yüksek olan büyük şeyler yapmaz hiçbir şey yapmayanlar da çoktur yani 1000x'lik IQ seviyesi yüksek olan bir kişi gurubu düşünelim bunların içinden sadece x tane kişi belki iyi şeyler yapabilir yani burada kast etmek istediğim şey benim IQ seviyem düşük diyip kendinizi sınırlamayın

5
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
 • Dış Sitelerde Paylaş
 • Raporla
 • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close