Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Algıda seçicilik ne kadar bilimseldir?

Kişinin bir fotoğrafta ilk dikkatini çekenin sebebi algıda seçicilik mıdır?

1
Anonim 0
Teşekkür
Hatırla (1)
Takip
Paylaş
1 Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

Psikoloji sosyal bilimlerdendir. Üstelik de çok genç bir bilimdir. Algı, bilinç, ödül, ceza, sönme gibi kavramlar onun terminolojisini oluşturan birkaç örnektir sadece. Algıda seçicilik, psikolojinin deney ve gözlem yoluyla ortaya koyduğu bir durumdur. Yani kendisi için olabildiğince bilimseldir. Ancak o da diğer sosyal bilimler gibi büyük lokma yemeyi göze almaz.

Teşekkür
Paylaş
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Bağırmanın olduğu yerde gerçek bilgi bulunmaz.”
Leonardo da Vinci
Geri Bildirim Gönder