Bu Reklamı Kapat
Sorulara Dön
1
Adrenochrome "gençlik iksiri" nedir?
Son zamanlarda yayılan çocuklara eziyet ederek elde edilen bu uyuşturucu türü gerçek midir? Gençleştirme gibi etkilerinin olduğu söyleniyor mümkün müdür?
3,312 görüntülenme
  • Soruyu Takip Et
  • Raporla
2 Cevap
Bu Reklamı Kapat
Cevap
Ecem Kaya
Ecem Kaya Araştırmacı

Tıpkı Huxley'in dediği gibi, adrenokrom, adrenalinin oksidasyonu ile oluşan bir bileşiktir. Ana tıbbi kullanımı, açık yaralarda pıhtılaşmayı teşvik ederek kan kaybını yavaşlatmaktır . Araştırmacılar tarafından çevrimiçi olarak satın alınabilir, çoğu kaynağı kaynağının sentetik olduğunu ve kullanımlarının COMT'nin (belirli nörotransmitterleri devre dışı bırakan) inhibisyonu(Bir işlevin veya etkinliğin önlenmesi, durdurulması. Gelişmenin engellenmesi. Çeşitli inhibitörlerin enzim-substrat kompleksinin oluşmasını etkileyerek enzim faaliyetine engel olması sonucu reaksiyon hızının azalması veya tamamen yok olması.) ve prostaglandinlerin (kan pıhtılaşması ile ilgili yağlar) sentezlenmesidir.

Neden herkes çocukların adrenokrom toplamak için işkence gördüğüne inanıyor?

Suç Hunter S Thompson'a düşmeli. Korku Ve Nefret'te , Dr. Gonzo karakteri şöyle diyor: "bu şeyler için tek bir kaynak var... yaşayan bir insan vücudundaki adrenalin bezleri. Bir cesetten çıkarsan iyi olmaz.”

Bu Reklamı Kapat

Ayrıca, bu komplonun Monsters Inc. filminin konusuna garip bir şekilde benzediğini iddia edebilirsiniz. ve belki de bu, bu teoriyi bazılarına makul kılan kültürel arka planın bir parçasıdır.

Adrenokrom adı verilen bir halüsinojenik ilaç var mı?

1973 tarihli Legal Highs adlı kitabında Adam Gottlieb, adrenokromu “fiziksel olarak uyarıcı” ve “iyi olma hissi, düşünce süreçlerinde hafif bir azalma”olarak nitelendirdi. İlacı alıp almadığı ya da söylentilere dayanıp dayanmadığı bilinmiyor.

Bu Reklamı Kapat

İnsanlar neden şimdi bunun hakkında konuşuyor?

Adrenokrom, komplo çevrelerinde popüler bir konudur: Hollywood seçkinlerinin bir ilacıdır, bağımlılık yapar, şeytani ritüellerde işkence gören çocuklardan hasat edilir. Teorinin şu anki gerginliği, çok sayıda ünlünün, kusurlu bir adrenokrom Partisi nedeniyle Covid-19 ile aşağı inmesidir.

“Liberal Hollywood seçkinleri” olarak sınıflandırılan ünlülerin çoğu, Covid-19 salgınını yönetmek için mücadele eden iki ülke olan Amerikan ya da İngilizlerdir, bu yüzden birçoğunun virüse yakalanması şaşırtıcı değildir.

Adrenokromun toplanması, komplolara göre, kan içmek, kalp ameliyatı yapmak veya beyin sapına dokunmak suretiyle yapılır. Adrenal bezler böbreklerin üstünde bulunur, bu yüzden muhtemelen gerçekten bakmak istediğiniz yer burasıdır.

“Liberal Hollywood seçkinleri” olarak sınıflandırılan ünlülerin çoğu, Covid-19 salgınını yönetmek için mücadele eden iki ülke olan Amerikan ya da İngilizlerdir, bu yüzden birçoğunun virüse yakalanması şaşırtıcı değildir.


Adrenokromun toplanması, komplolara göre, kan içmek, kalp ameliyatı yapmak veya beyin sapına dokunmak suretiyle yapılır. Adrenal bezler böbreklerin üstünde bulunur, bu yüzden muhtemelen gerçekten bakmak istediğiniz yer burasıdır.

2,834 görüntülenme

Kaynaklar

  1. Yazar Yok. Thespinoff.co.nz. (13 July 2020). Alındığı Tarih: 13 July 2020. Alındığı Yer: Bağlantı | Arşiv Bağlantısı
3
  • Raporla
Cevap
Ecem Kaya
Ecem Kaya Araştırmacı

Bu uyuşturucu türü gerçekten vardır , bu yazı bir makaleden alınmıştır:

Adrenokromun etkisi önce basit sistemlere, daha sonra daha karmaşık sistemlere, daha sonra basit hayvanlara ve son olarak en karmaşık hayvana adam olarak kabul edilir. adrenokrom verilen hayvanlar örümcekler, balıklar ve güvercinlerden sıçanlara, kedilere, köpeklere, maymunlara ve insanlara kadar memelilere kadar uzanır. Bu bölüm kediler ve insanlar hakkında çok orijinal veriler vermektedir. Kimyasal olarak adrenokrom ve adrenolutin çok reaktif maddelerdir. Adrenokrom tarafından üretilen değişikliklerin bazıları birkaç gün sürebilir ve bazı durumlarda etkiler neredeyse feci sonuçlara yol açar. Bu bölümde iki uzun süreli reaksiyon vakası ele alınmıştır. Tek bir adrenolutin uygulamasından sonra bir günden fazla süren reaksiyonun yanı sıra bir haftaya kadar olan reaksiyonlar hakkında bir tartışma da vardır. Adrenokromun neden olduğu düşünmedeki değişiklikler şizofrenide gözlenenlere benzer. Adrenokrom, ilişkisel düşünmenin içeriğini belirleyen sürecin seçmeli bir inhibisyonuna neden olur. Bu, temel işlemlerin kararsızlığını artırmayan, uyarmayı azaltmayan ve LSD'de olduğu gibi geçici bağlantıları kaybetmeyen dozlarda ortaya çıkar.

2,045 görüntülenme

Kaynaklar

  1. Yazar Yok. Https://Www.sciencedirect.com/. (13 July 2020). Alındığı Tarih: 13 July 2020. Alındığı Yer: Bağlantı | Arşiv Bağlantısı
1
  • Raporla
Cevap Ver
İlginizi Çekebilecek Sorular
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Sorulara Dön
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nda reklamları 2 şekilde kapatabilirsiniz:

  1. Ücretsiz üye girişi yapmak: Sitedeki reklamların %50 kadarını kapatmak için ücretsiz bir Evrim Ağacı üyeliği açmanız ve sitemizi/uygulamamızı kullanmanız yeterli!

  2. Maddi destekçilerimiz arasına katılmak: Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, sitemizin/uygulamamızın çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, %100 reklamsız ve çok daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Bu Eseri Neden Tavsiye Ediyorsun?
Aşağıdaki kutuya, isimli neden tavsiye ettiğini girebilirsin. Ne kadar detaylı ve kapsamlı bir analiz yaparsan, bu eseri [OKUMAK/İZLEMEK] isteyenleri o kadar doğru ve fazla bilgilendirmiş olacaksın. Tavsiyenin faydalı bulunması halinde Evrim Ağacı kullanıcılarından daha fazla UP kazanman [UP bilgi linki] mümkün olacak. Tavsiyenin sadece negatif içerikte olamayacağını, eğer bu sistemi kullanıyorsan tavsiye ettiğin içeriğin pozitif taraflarından bahsetmek zorunda olduğunu lütfen unutma. Yapıcı eleştiri hakkında daha fazla bilgi almak için burayı okuyabilirsin.
Tavsiye Et