Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Sorulara Dön
2

Adrenochrome "gençlik iksiri" nedir?

Son zamanlarda yayılan çocuklara eziyet ederek elde edilen bu uyuşturucu türü gerçek midir? Gençleştirme gibi etkilerinin olduğu söyleniyor mümkün müdür?
21,755 görüntülenme
  • Soruyu Takip Et
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Tüm Reklamları Kapat
2 Cevap
Cevap
Ecem Kaya
Ecem Kaya
88K UP
Araştırmacı

Tıpkı Huxley'in dediği gibi, adrenokrom, adrenalinin oksidasyonu ile oluşan bir bileşiktir. Ana tıbbi kullanımı, açık yaralarda pıhtılaşmayı teşvik ederek kan kaybını yavaşlatmaktır . Araştırmacılar tarafından çevrimiçi olarak satın alınabilir, çoğu kaynağı kaynağının sentetik olduğunu ve kullanımlarının COMT'nin (belirli nörotransmitterleri devre dışı bırakan) inhibisyonu(Bir işlevin veya etkinliğin önlenmesi, durdurulması. Gelişmenin engellenmesi. Çeşitli inhibitörlerin enzim-substrat kompleksinin oluşmasını etkileyerek enzim faaliyetine engel olması sonucu reaksiyon hızının azalması veya tamamen yok olması.) ve prostaglandinlerin (kan pıhtılaşması ile ilgili yağlar) sentezlenmesidir.

Neden herkes çocukların adrenokrom toplamak için işkence gördüğüne inanıyor?

Tüm Reklamları Kapat

Suç Hunter S Thompson'a düşmeli. Korku Ve Nefret'te , Dr. Gonzo karakteri şöyle diyor: "bu şeyler için tek bir kaynak var... yaşayan bir insan vücudundaki adrenalin bezleri. Bir cesetten çıkarsan iyi olmaz.”

Ayrıca, bu komplonun Monsters Inc. filminin konusuna garip bir şekilde benzediğini iddia edebilirsiniz. ve belki de bu, bu teoriyi bazılarına makul kılan kültürel arka planın bir parçasıdır.

Tüm Reklamları Kapat

Adrenokrom adı verilen bir halüsinojenik ilaç var mı?

1973 tarihli Legal Highs adlı kitabında Adam Gottlieb, adrenokromu “fiziksel olarak uyarıcı” ve “iyi olma hissi, düşünce süreçlerinde hafif bir azalma”olarak nitelendirdi. İlacı alıp almadığı ya da söylentilere dayanıp dayanmadığı bilinmiyor.

İnsanlar neden şimdi bunun hakkında konuşuyor?

Adrenokrom, komplo çevrelerinde popüler bir konudur: Hollywood seçkinlerinin bir ilacıdır, bağımlılık yapar, şeytani ritüellerde işkence gören çocuklardan hasat edilir. Teorinin şu anki gerginliği, çok sayıda ünlünün, kusurlu bir adrenokrom Partisi nedeniyle Covid-19 ile aşağı inmesidir.

“Liberal Hollywood seçkinleri” olarak sınıflandırılan ünlülerin çoğu, Covid-19 salgınını yönetmek için mücadele eden iki ülke olan Amerikan ya da İngilizlerdir, bu yüzden birçoğunun virüse yakalanması şaşırtıcı değildir.

Adrenokromun toplanması, komplolara göre, kan içmek, kalp ameliyatı yapmak veya beyin sapına dokunmak suretiyle yapılır. Adrenal bezler böbreklerin üstünde bulunur, bu yüzden muhtemelen gerçekten bakmak istediğiniz yer burasıdır.

“Liberal Hollywood seçkinleri” olarak sınıflandırılan ünlülerin çoğu, Covid-19 salgınını yönetmek için mücadele eden iki ülke olan Amerikan ya da İngilizlerdir, bu yüzden birçoğunun virüse yakalanması şaşırtıcı değildir.


Adrenokromun toplanması, komplolara göre, kan içmek, kalp ameliyatı yapmak veya beyin sapına dokunmak suretiyle yapılır. Adrenal bezler böbreklerin üstünde bulunur, bu yüzden muhtemelen gerçekten bakmak istediğiniz yer burasıdır.

3,559 görüntülenme

Kaynaklar

  1. Yazar Yok. Thespinoff.co.nz. (13 Temmuz 2020). Alındığı Tarih: 13 Temmuz 2020. Alındığı Yer: Bağlantı | Arşiv Bağlantısı
4
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Cevap
Ecem Kaya
Ecem Kaya
88K UP
Araştırmacı

Bu uyuşturucu türü gerçekten vardır , bu yazı bir makaleden alınmıştır:

Adrenokromun etkisi önce basit sistemlere, daha sonra daha karmaşık sistemlere, daha sonra basit hayvanlara ve son olarak en karmaşık hayvana adam olarak kabul edilir. adrenokrom verilen hayvanlar örümcekler, balıklar ve güvercinlerden sıçanlara, kedilere, köpeklere, maymunlara ve insanlara kadar memelilere kadar uzanır. Bu bölüm kediler ve insanlar hakkında çok orijinal veriler vermektedir. Kimyasal olarak adrenokrom ve adrenolutin çok reaktif maddelerdir. Adrenokrom tarafından üretilen değişikliklerin bazıları birkaç gün sürebilir ve bazı durumlarda etkiler neredeyse feci sonuçlara yol açar. Bu bölümde iki uzun süreli reaksiyon vakası ele alınmıştır. Tek bir adrenolutin uygulamasından sonra bir günden fazla süren reaksiyonun yanı sıra bir haftaya kadar olan reaksiyonlar hakkında bir tartışma da vardır. Adrenokromun neden olduğu düşünmedeki değişiklikler şizofrenide gözlenenlere benzer. Adrenokrom, ilişkisel düşünmenin içeriğini belirleyen sürecin seçmeli bir inhibisyonuna neden olur. Bu, temel işlemlerin kararsızlığını artırmayan, uyarmayı azaltmayan ve LSD'de olduğu gibi geçici bağlantıları kaybetmeyen dozlarda ortaya çıkar.

Tüm Reklamları Kapat

2,501 görüntülenme

Kaynaklar

  1. Yazar Yok. Https://Www.sciencedirect.com/. (13 Temmuz 2020). Alındığı Tarih: 13 Temmuz 2020. Alındığı Yer: Bağlantı | Arşiv Bağlantısı
2
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Cevap Göster
Cevap Ver
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Sorulara Dön
Evrim Ağacı'na Destek Ol
Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katmak için hemen buraya tıklayın.
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
EA Akademi
Evrim Ağacı Akademi (ya da kısaca EA Akademi), 2010 yılından beri ürettiğimiz makalelerden oluşan ve kendi kendinizi bilimin çeşitli dallarında eğitebileceğiniz bir çevirim içi eğitim girişimi! Evrim Ağacı Akademi'yi buraya tıklayarak görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Etkinlik & İlan
Bilim ile ilgili bir etkinlik mi düzenliyorsunuz? Yoksa bilim insanlarını veya bilimseverleri ilgilendiren bir iş, staj, çalıştay, makale çağrısı vb. bir duyurunuz mu var? Etkinlik & İlan Platformumuzda paylaşın, milyonlarca bilimsevere ulaşsın.
Youtube
Özgür İrade: Aldığımız Kararlarda *Gerçekten* Özgür müyüz?
Özgür İrade: Aldığımız Kararlarda *Gerçekten* Özgür müyüz?
Araba Tekerleği Yuvarlak Olmak Zorunda mı? Üçgen Tekerlek Mümkün mü?
Araba Tekerleği Yuvarlak Olmak Zorunda mı? Üçgen Tekerlek Mümkün mü?
Büyük Patlama Neden Evrenin Başlangıcı Olamaz?
Büyük Patlama Neden Evrenin Başlangıcı Olamaz?
Detoks Saçmalığı: Vücudunuzu Toksinlerden Nasıl Arındırırsınız?
Detoks Saçmalığı: Vücudunuzu Toksinlerden Nasıl Arındırırsınız?
Evrene Dair 7 Sorunuza 7 Cevap! | Sorun Var #5
Evrene Dair 7 Sorunuza 7 Cevap! | Sorun Var #5
Podcast
Evrim Ağacı'nın birçok içeriğinin profesyonel ses sanatçıları tarafından seslendirildiğini biliyor muydunuz? Bunların hepsini Podcast Platformumuzda dinleyebilirsiniz. Ayrıca Spotify, iTunes, Google Podcast ve YouTube bağlantılarını da bir arada bulabilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Gönder
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Ara

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close