Evrim Ağacı Soru & Cevap
Puan Ver
0
Puan Ver

440 hertz frekansın, insanlara olumsuz bir yetkisi var mı?

İnternet kullanırken, karşıma 440 hertz frekansın insanlara olumsuz etkileri olduğuna dair içerikler çıkıyor. Bu iddiaların gerçeklik payları var mı?

1
Anonim 0
Teşekkür
Hatırla
Takip
Paylaş
1 Cevap

440 Hz. La notasıdır. Binlerce yıldır insanlar bu frekansta ses üretir duyar. Hiçbir zararı yoktur. Bunlar komplo teorileri. İnanmayın... Siz Mozart'ın La notasını hiç kullanmadığını düşünüyorsanız o ayrı elbette. Siz knuşurken de 440 Hz. frekansı kullanırsınız. Videodaki su deneyinin ümüyle uydurma olduğunu Evrim Ağacı zaten paylaşmıştı. Bu tür sansasyonel, korkuları kullanan, uydurma şeylerle video yapanları dikkate almayın.

Teşekkür
Paylaş
2
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“20. yüzyılın sonunda makinalara bakış açımız öylesine değişecek ki, onların düşünebildiğinden söz ettiğinizde garipsenmeyeceksiniz.”
Alan Turing
Geri Bildirim Gönder