Kapak Görseli
Rüzgar Yalçın

Rüzgar Yalçın

1 yıl önce üye oldu
|
4,063 Uyum Puanı
|
17 Soru & Cevap Teşekkür
Profili Paylaş
Bu soruya cevap vermek için simyanın ve kimyanın tanımlarını iyi bilmemiz gerekiyor.Simya nedir?Simya, bazı değersiz metalleri altına ya da gümüşe çevirmek, hastalıklara çare bulmak ve ömrü daha da uzatmanın...
Öncelikle netlik kavramımızı gözden geçirelim:Bizim bir cismi net görmemizin sebebi ışınların o cisim üzerinde toplanmasıdır. Yani bir cisim üzerindeki ışınlar topluysa net görürüz.Bir AB doğru parçası...
Soruda belirttiğiniz tamamen yanlıştır. 2 ayak üzerine evrimleşmemizin bize sağladığı avantajlar ve dezavantajlar vardır avantajlarına değineceğim:İki ayak üzerinde yürümenin Australopithecus ile başladığı...
Karşıt tersi yöntemiyle ispat yapmaya çalışacağım.P önermesi ≡(1/a) = (1/b )+ (1/c) Q önermesi ≡ a Q ≡ (1/a) = (1/b )+ (1/c) =>(ise) a Q)nun karşıt tersini alırsak:Q '=> P' ≡ a ≥ b+c => (1/a) ≠ (1/b)+(1/c)Burada...
103 görüntülenme
İlaç içmeye 0.dakikada başladıklarını kabul edelim. İki ilacı bir kere orada içtiler.Ardından ikisini birlikte 21. dakikada içecekler. EKOK(3,7)=21B ilacını 0.dakikada içmesinden sonra 9 kere daha içmesi...
Bunun sebebi cinsel seçilimdir.Cinsel seçilimin tanımını ve örneğini şu şekilde verebiliriz:Tavus kuşlarının neden böylesine gösterişli kuyrukları var? Bu hantal özellik erkek tavus kuşlarının hayatta...
Bunun için önce evrimin kısaca bir tanımına bakalım.Evrim: Biyolojide mutasyon ile değişikliğe uğrayan canlı türlerinin Mendeliyen genetik kurallarına göre özelliklerini yavrularına geçirmesi, bu yavruların...
İnsanlar parmaklarının buruşmasının derinin altına giren su sebebiyle olduğunu sanmaktadırlar fakat durum böyle değildir. Deri altındaki sinirleri hasar görmüş kişilerde bu refleks gözlenmez. Bu da kırışıklığın...
Balık Pulluluk Y kromozomu ile taşınan bir hastalıktır.İnsanın bedeninde 46 kromozom bulunur ve bunlar eril canlıda 44+XY dişil canlıda ise 44+XX'tir.Oluşacak çocuğa aktarılacak kromozomlar için 4 farklı...

Bu kullanıcının toplam 9 cevabı var

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın