Ressam Şempanze Congo

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Ressam şempanze Congo, 1954 yılında doğmuş ve 2 ila 4 yaşları arasındayken 400'den fazla çizime imza atmış olan, "insan-harici hayvanlar aleminin en büyük ressamı" olarak tarif edilen, soyut izlenimci (abstract impressionist) akımının temsilcilerinden olan bir şempanzedir. 1973 yılında hayatını kaybetmiş olan ünlü ressam Picasso, Congo tarafından çizilmiş bir resme sahip olmaktan onur duyduğunu belirtmiştir. Yine Dünyaca ünlü sanatçı Joan Miró, Congo tarafından çizilen tek bir resme karşılık 2 çizimini ücretsiz olarak şempanzeye hediye etmiştir.

 

Kaynak: Wikipedia

Kuzey Kutbu, Dünya'nın Güney Manyetik Kutbu'dur!

Şarap Yapımında Kullanılan Üzüm ile DNA'mızın %24'ü Aynıdır!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Popüler bilim yazarı ve anlatıcısıdır. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden almıştır. Araştırma konuları evrimsel robotik, yapay zeka ve teorik/matematiksel evrimdir.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim