MIT, Tüm Derslerini Ücretsiz Olarak Dünya'ya Açtı!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Dünya'nın 1 numaralı teknik üniversitesi olarak bilinen ve birçok alanda açık ara farkla önde olan Massachusetts Teknik Enstitüsü (MIT), internet siteleri üzerinden kelimenin tam anlamıyla tüm derslerini sanal dünyaya açtı! Böylece Dünya'nın dört bir yanından, İngilizce bilen herkes, bu içeriğe erişip, çalışıp, kendisini MIT'nin ders kaynaklarıyla eğitebilecek!

Siteye buraya tıklayarak erişebilirsiniz. Nasıl çalıştığını çözmeniz çok uzun sürmeyecektir.

Yayınlanan kaynaklar arasında 2150 dersin tüm notları bulunuyor. Bunlar haricinde sayısız işitsel/görsel ders içeriği, ek kaynaklar ve daha nicesine erişilebiliyor.

Üstelik MIT Türkçe konuşanları da unutmamış! Türkiye Bilimler Akademisi'nin girişimi sayesinde Türkçeye çevrilen materyaller de bulunuyor. Bunlara da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Belki de ömrünüzün tamamına yetecek kadar ders materyallerinin dünyasına hoşgeldiniz.

Bize de, Evrim Ağacı olarak, onlar için pek fark edilir olmayacak olsa da, MIT'ye şapka çıkarmak ve okurlarımıza bu bilgileri ulaştırmak düşer.

Bir yazının daha sonuna geldik. Ancak yeni bir şeyler öğrenmeye devam etmek isterseniz, sizin için seçtiğimiz şu videomuza göz atabilirsiniz:

En Çok İzlenen Son Videomuz Abone Ol Rastgele

Edirne'de Yıldırım Faciası!

Asalaklık, Dünyadaki En Popüler Yaşam Şeklidir!

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder