Maymun Darwin!

Bu yazının içerik özgünlüğü henüz kategorize edilmemiştir. Eğer merak ediyorsanız ve/veya belirtilmesini istiyorsanız, gözden geçirmemiz ve içerik özgünlüğünü belirlememiz için [email protected] üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

"Şu veya bu sorunun bilimle çözülemeyeceği konusunda inatçı bir ısrarlılık sergileyenler çok bilen kişiler değil, çok az bilen kişilerdir."

Charles Darwin, "İnsanın Türeyişi" isimli kitabından...

 

Not: Darwin'i, teoriyi ve genel olarak bilimi karalamak için bir zamanlar kullanılan (ve halen tarihin tozlu sayfalarına saplanıp kalmış bilim düşmanları tarafından kullanılmakta olan) ekteki gibi çizimlerin bugün evrimsel biyologlar ve bilim insanları tarafından hiçbir sakınca görülmeden kullanılması, modern bilimin günümüzde kendisine ve elindeki verilere, bu verilerden çıkardığı sonuçlara duyduğu özgüveni göstermekte adeta. Bilim karşıtları diledikleri kadar konuşup dursunlar, 150 yıllık anti-bilim iddialarını sürdürüp dursunlar. Bizi pek de ilgilendirmiyor, ne de olsa gerçek bir tane ve söz konusu evrimse, bu gerçekler açık ve net bir şekilde ortada. Dolayısıyla bu konudan anlamayan kişilerin, konu hakkındaki fikirlerinin ve konuyu bilimsel düzlemden çıkarmak için yaptıkları söz oyunlarının pek de bir önemi yok. Bırakın konuşup dursunlar.  İşte bu algı düzeyine erişenler ve laf dalaşlarını bırakıp, bilimin özünü öğrenme seviyesine ulaşabilenler bilimi bir adım öteye taşıyabilenler olacak. 

Sevgiler.

Yan Uçan Kartal

Dinozor Mu Kopyalandı?

Yazar

Çağrı Mert Bakırcı

Çağrı Mert Bakırcı

Yazar

Evrim Mühendisi. Evrim Ağacı'nın kurucusu ve idari sorumlusudur. Bilim anlatıcılığı ve popüler bilim yazarlığı ile uğraşıyor. ODTÜ mezunu. Doktorasını Texas Tech Üniversitesi'nden evrimsel robotik alanında aldı.

Konuyla Alakalı İçerikler

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder