Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat

Hatalı Bir Şekilde "Penis Canlısı" Olarak Tanıtılan Anemonlar...

Hatalı Bir Şekilde "Penis Canlısı" Olarak Tanıtılan Anemonlar...
1 dakika
18,099
Tüm Reklamları Kapat

Özellikle e-posta yoluyla, insanın cinsel dürtülerine hitap etmek ve komiklik sağlamak amacıyla bu fotoğraf, cinsel organlarla dış görünüş açısından benzerlik taşıyan daha birçok doğa fotoğrafıyla birlikte paylaşılmaktadır.

Kimi kaynaktaysa bu canlı, "penis solucanı", "penis hayvanı" veya "tanımlanamayan penis" gibi uydurma isimlerle verilmektedir.

Bu canlı, ne bir "penis solucanı"dır (ki gerçekten de böyle bir canlı grubu bulunmaktadır), ne de bir "penis hayvanıdır". Aslında oldukça "masum" olacak bir şekilde, bir "deniz anemonu"dur.

Tüm Reklamları Kapat

Anemonlar (Actiniaria ailesi), bir kısmı denizlerin dibindeki karalara bağlı olarak yaşayan, aktif olarak hareket edemeyen hayvanlardır (evet, her hayvan düşündüğünüz gibi hareketli değildir). Ne yazık ki görseldeki bu anemon bireyi, tutunduğu kayadan kopmuş ve deniz tabanına düşmüştür. Kök kısmı (sağ taraftaki kısım), bir penisi andırdığından, popülarite peşindeki bilgi çarpıtıcılarının dikkatini hemen çekmiş ve internette büyük sükse yapmıştır. Esasında, anemonun kayalara bağlıyken görüntüsü şu şekildedir:

Kayalıklardan koparılan anemonların kök kısımları birbirinden farklı şekillerde karşımıza çıkabilmektedir.

E-posta ve paylaşımlarda "penis solucanı" olarak lanse edilen canlı ise tamamen farklı bir canlıdır, aşağıdaki gibi görünür ve aslında penise çok da fazla benzemez:

Dolayısıyla, cinsel dürtüleri tetikleyerek popülarite kazanmayı hedefleyen, belki de baştan sona bir montaj olan bu e-posta ve site/sayfa paylaşımlarına itibar etmeyiniz.

Bu Makaleyi Alıntıla
Okundu Olarak İşaretle
16
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
Paylaş
Sonra Oku
Notlarım
Yazdır / PDF Olarak Kaydet
Bize Ulaş
Yukarı Zıpla

İçeriklerimizin bilimsel gerçekleri doğru bir şekilde yansıtması için en üst düzey çabayı gösteriyoruz. Gözünüze doğru gelmeyen bir şey varsa, mümkünse güvenilir kaynaklarınızla birlikte bize ulaşın!

Bu içeriğimizle ilgili bir sorunuz mu var? Buraya tıklayarak sorabilirsiniz.

Soru & Cevap Platformuna Git
Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Bilim Budur! 20
 • Tebrikler! 9
 • Güldürdü 9
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 3
 • İnanılmaz 3
 • Merak Uyandırıcı! 2
 • Üzücü! 2
 • Muhteşem! 1
 • Grrr... *@$# 1
 • Umut Verici! 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0
Tüm Reklamları Kapat

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 22/06/2024 08:07:24 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/651

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Keşfet
Akış
İçerikler
Gündem
Homo Sapiens
Dişler
İfade
Protein
Ateş
Video
Genom
Kan
Balık Çeşitliliği
Algoritma
Doğa Gözlemleri
Uzay
Dinozorlar
Sağlık Personeli
Tehlike
Canlılık
Biyografi
Ağız Sağlığı
Deprem
Evrimsel Biyoloji
Çocuklar İçin Bilim
Komplo Teorisi
Matematik
Coğrafya
Freud
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
Sosyal
Yeniler
Daha Fazla İçerik Göster
Popüler Yazılar
30 gün
90 gün
1 yıl
Evrim Ağacı'na Destek Ol

Evrim Ağacı'nın %100 okur destekli bir bilim platformu olduğunu biliyor muydunuz? Evrim Ağacı'nın maddi destekçileri arasına katılarak Türkiye'de bilimin yayılmasına güç katın.

Evrim Ağacı'nı Takip Et!
Yazı Geçmişi
Okuma Geçmişi
Notlarım
İlerleme Durumunu Güncelle
Okudum
Sonra Oku
Not Ekle
Kaldığım Yeri İşaretle
Göz Attım

Evrim Ağacı tarafından otomatik olarak takip edilen işlemleri istediğin zaman durdurabilirsin.
[Site ayalarına git...]

Filtrele
Listele
Bu yazıdaki hareketlerin
Devamını Göster
Filtrele
Listele
Tüm Okuma Geçmişin
Devamını Göster
0/10000
Bu Makaleyi Alıntıla
Evrim Ağacı Formatı
APA7
MLA9
Chicago
Ç. M. Bakırcı. Hatalı Bir Şekilde "Penis Canlısı" Olarak Tanıtılan Anemonlar.... (2 Kasım 2012). Alındığı Tarih: 22 Haziran 2024. Alındığı Yer: https://evrimagaci.org/s/651
Bakırcı, Ç. M. (2012, November 02). Hatalı Bir Şekilde "Penis Canlısı" Olarak Tanıtılan Anemonlar.... Evrim Ağacı. Retrieved June 22, 2024. from https://evrimagaci.org/s/651
Ç. M. Bakırcı. “Hatalı Bir Şekilde "Penis Canlısı" Olarak Tanıtılan Anemonlar....” Edited by Çağrı Mert Bakırcı. Evrim Ağacı, 02 Nov. 2012, https://evrimagaci.org/s/651.
Bakırcı, Çağrı Mert. “Hatalı Bir Şekilde "Penis Canlısı" Olarak Tanıtılan Anemonlar....” Edited by Çağrı Mert Bakırcı. Evrim Ağacı, November 02, 2012. https://evrimagaci.org/s/651.
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close