Gece Modu

Bu yazı, Evrim Ağacı'na ait, özgün bir içeriktir. Konu akışı, anlatım ve detaylar, Evrim Ağacı yazarı/yazarları tarafından hazırlanmış ve/veya derlenmiştir. Bu içerik için kullanılan kaynaklar, yazının sonunda gösterilmiştir. Bu içerik, diğer tüm içeriklerimiz gibi, İçerik Kullanım İzinleri'ne tabidir.

Özellikle e-posta yoluyla, insanın cinsel dürtülerine hitap etmek ve komiklik sağlamak amacıyla bu fotoğraf, cinsel organlarla dış görünüş açısından benzerlik taşıyan daha birçok doğa fotoğrafıyla birlikte paylaşılmaktadır.

Kimi kaynaktaysa bu canlı, "penis solucanı", "penis hayvanı" veya "tanımlanamayan penis" gibi uydurma isimlerle verilmektedir.

Bu canlı, ne bir "penis solucanı"dır (ki gerçekten de böyle bir canlı grubu bulunmaktadır), ne de bir "penis hayvanıdır". Aslında oldukça "masum" olacak bir şekilde, bir "deniz anemonu"dur.

Anemonlar (Actiniaria ailesi), bir kısmı denizlerin dibindeki karalara bağlı olarak yaşayan, aktif olarak hareket edemeyen hayvanlardır (evet, her hayvan düşündüğünüz gibi hareketli değildir). Ne yazık ki görseldeki bu anemon bireyi, tutunduğu kayadan kopmuş ve deniz tabanına düşmüştür. Kök kısmı (sağ taraftaki kısım), bir penisi andırdığından, popülarite peşindeki bilgi çarpıtıcılarının dikkatini hemen çekmiş ve internette büyük sükse yapmıştır. Esasında, anemonun kayalara bağlıyken görüntüsü şu şekildedir:

Kayalıklardan koparılan anemonların kök kısımları birbirinden farklı şekillerde karşımıza çıkabilmektedir.

E-posta ve paylaşımlarda "penis solucanı" olarak lanse edilen canlı ise tamamen farklı bir canlıdır, aşağıdaki gibi görünür ve aslında penise çok da fazla benzemez:

Dolayısıyla, cinsel dürtüleri tetikleyerek popülarite kazanmayı hedefleyen, belki de baştan sona bir montaj olan bu e-posta ve site/sayfa paylaşımlarına itibar etmeyiniz.

Bu İçerik Size Ne Hissettirdi?
 • Muhteşem! 1
 • Tebrikler! 1
 • Bilim Budur! 5
 • Mmm... Çok sapyoseksüel! 1
 • Güldürdü 0
 • İnanılmaz 0
 • Umut Verici! 0
 • Merak Uyandırıcı! 0
 • Üzücü! 0
 • Grrr... *@$# 0
 • İğrenç! 0
 • Korkutucu! 0

Evrim Ağacı'na her ay sadece 1 kahve ısmarlayarak destek olmak ister misiniz?

Şu iki siteden birini kullanarak şimdi destek olabilirsiniz:

kreosus.com/evrimagaci | patreon.com/evrimagaci

Çıktı Bilgisi: Bu sayfa, Evrim Ağacı yazdırma aracı kullanılarak 23/02/2020 18:57:12 tarihinde oluşturulmuştur. Evrim Ağacı'ndaki içeriklerin tamamı, birden fazla editör tarafından, durmaksızın elden geçirilmekte, güncellenmekte ve geliştirilmektedir. Dolayısıyla bu çıktının alındığı tarihten sonra yapılan güncellemeleri görmek ve bu içeriğin en güncel halini okumak için lütfen şu adrese gidiniz: https://evrimagaci.org/s/651

İçerik Kullanım İzinleri: Evrim Ağacı'ndaki yazılı içerikler orijinallerine hiçbir şekilde dokunulmadığı müddetçe izin alınmaksızın paylaşılabilir, kopyalanabilir, yapıştırılabilir, çoğaltılabilir, basılabilir, dağıtılabilir, yayılabilir, alıntılanabilir. Ancak bu içeriklerin hiçbiri izin alınmaksızın değiştirilemez ve değiştirilmiş halleri Evrim Ağacı'na aitmiş gibi sunulamaz. Benzer şekilde, içeriklerin hiçbiri, söz konusu içeriğin açıkça belirtilmiş yazarlarından ve Evrim Ağacı'ndan başkasına aitmiş gibi sunulamaz. Bu sayfa izin alınmaksızın düzenlenemez, Evrim Ağacı logosu, yazar/editör bilgileri ve içeriğin diğer kısımları izin alınmaksızın değiştirilemez veya kaldırılamaz.

Soru Sorun!
Öğrenmeye Devam Edin!
Evrim Ağacı %100 okur destekli bir bilim platformudur. Maddi destekte bulunarak Türkiye'de modern bilimin gelişmesine güç katmak ister misiniz?
Destek Ol
Gizle
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Hayatının bir saatini bile boşa harcamaya cüret edebilen biri, hayatın değerini anlamamıştır.”
Charles Darwin
Geri Bildirim Gönder