Tüm Reklamları Kapat
İlan Yazı Yarışması

Yarışma - 2040 Yılında Kuantum Teknolojiler Hayatımızı Nasıl Etkileyecek?

25 Ekim 2019 23:14 tarihinden 25 Aralık 2019 23:59 tarihine kadar.
Bu ilanın tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

Yarışmanın Başlığı:
2040 Yılında Kuantum Teknolojileri Hayatımızı Nasıl Etkileyecek?

Yarışmanın Amacı:
Kuantum teknolojileri dünya çapında hızla gelişen ve önem kazanan bir konu. Türkiye’de de gündem olmaya başlayan bu alan üzerine gençlerin hayal güçlerini, araştırma yeteneklerini teşvik ederek; bu konuya ilgilerini ve farkındalıklarını artırmak

Kimler başvurabilir:
- 18 - 30 yaş aralığında
- Teknolojik gelişmelere ve bilime ilgi duyan her Türkiye vatandaşı genç başvurabilir.

Ayrıca, başvuranların yarışmayı düzenleyen kurumlarla herhangi bir bağlantısının olmaması gerekmektedir.

Yarışma Şartları:
Katılımcıların yarışma başlığı üzerine hayal ettiklerini bilgilendirici, akıcı, bilimsel doğrulara dayalı, en az 450 en fazla 1350 kelime olmak üzere Türkçe olarak göndermeleri beklenmektedir. [Başlık, özgeçmiş ve kaynakça kısımları kelime sınırlarının dışındadır. Yazılarda kullanılan bilgiler için lütfen kaynak göstermeyi unutmayınız.]

Gelen yazılar aşağıdaki beş kategoride değerlendirilerek sonunda ortak puanlanacaktır;

 • Bilimsel doğruluk
 • Okunabilirlik
 • İlgi Çekicilik
 • Toplumsal Fayda
 • Özgünlük

Yarışma kapsamında gönderilen yazılardan ödül alanlar ve ödül almamış olsa dahi yarışma jurisi tarafından yayınlamaya uygun görülenler, bu yarışmayı düzenleyen ve destekleyen kurumlarca yazarların adları açıkça belirtilecek şekilde yayınlanacaktır. Yazılar gönderildiği noktadan itibaren kamuya açık sayılıp yarışmayı düzenleyen ve destek olan kurumlar tarafından bir telif talep edilmeden yayınlanabilecektir.

Ödüller:
Birincilik ödülü 1000 TL, ikincilik ödülü 750 TL ve üçüncülük ödülü 500 TL’dir.

Düzenleyen Kurumlar:
Bu yarışma L4Y Learning For Youth GmbH ve Gelecek Teknolojiler Derneği adına QTurkey tarafından düzenlenmektedir.

Başvuru Şekli:
Yarışmaya başvurmak için katılımcıların;

 • İki bölümden oluşan formun (https://forms.gle/z4imY4hb3gmHnk8D7) hem yarışma bölümünü hem de iletişim bilgileri bölümünü eksiksiz olarak doldurmaları,
 • Ödül kazanılması durumunda internet sitelerinde yayınlanmak üzere, kuantum teknolojilerine duydukları ilginin sebebini açıkladıkları bir metin yazmaları,
 • Formu (https://forms.gle/z4imY4hb3gmHnk8D7) doldurarak 25 Aralık saat 24.00’dan önce göndermeleri,

gerekmektedir.

Yarışma Takvimi:
Bu yarışma kapsamında katılımcılar yazılarını 28 Ağustos - 25 Aralık 2019 tarihleri arasında Başvuru Şekli‘nde belirtildiği gibi göndereceklerdir. Kazananlar 25 Ocak 2020 tarihinde düzenleyen kurumların sayfalarında duyurulacaktır. Ayrıca ödül kazanan ve yazısı yayınlanmaya uygun görülmüş kişiler e-posta yoluyla bilgilendirileceklerdir. Yayınlanmaya uygun görülmüş yazılar ilgili platformlara iletilecek ve düzenli olarak bu yazılar okurlarla paylaşılacaktır.

Yarışmaya Destek Veren Platformlar:

 • Evrim Ağacı
 • Rasyonalist
 • Bilimma
 • Matematiksel
 • Düzensiz Dergi
 • Tek Yol Bilim
Ücret Bilgileri
Ücretsiz

Cuma, 25 Ekim 2019 23:14

Çarşamba, 25 Aralık 2019 23:59

0
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
Kaydet
0 Yorum

Bu ilan Ahmet Ateş Ateş tarafından yayınlanmıştır. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz ilanlara izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak ilan bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve ilanla ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close