Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Eğitim

Soyut Cebir Serisi No. 1: Grup Teorisi

20 Temmuz 2021 10:00 tarihinden 12 Ekim 2021 12:00 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

Eğitmen: Ali Peker

Hedef Kitle: Lise ve üniversite öğrencileri

Kontenjan: 20 katılımcı

Tarihler:

 • 20 Temmuz 2021 Salı
 • 27 Temmuz 2021 Salı
 • 3 Ağustos 2021 Salı
 • 10 Ağustos 2021 Salı
 • 17 Ağustos 2021 Salı
 • 24 Ağustos 2021 Salı
 • 31 Ağustos 2021 Salı
 • 7 Eylül 2021 Salı
 • 14 Eylül 2021 Salı
 • 21 Eylül 2021 Salı
 • 28 Eylül 2021 Salı
 • 5 Ekim 2021 Salı
 • 12 Ekim 2021 Salı

Not: Dersler okullar açılana kadar 10.00 – 12.00 saatleri arasında, okullar açıldıktan sonra ise öğrencilerle belirlenecek akşam saatlerinde yapılacaktır.

Dersin Açıklaması:

Soyut cebirin temel konularını (grup theory, ring theory, field theory, algebra) işleyeceğimiz bu seriye grup teorisi çalışarak başlıyoruz. Soyut cebirin en temel yapılarından olan grupları çalışmak hem diğer cebirsel yapıları anlamak hem de fizikteki kimi konuları anlamak isteyen kimseler için önemli bir başlangıç. Bu derste grup tanımından başlayıp, grup örneklerini inceledikten sonra grup teorisinin temel teoremlerini inceleyeceğiz.

Ders ücretsizdir. Derse katılmak için başvuru zorunludur.

Son Başvuru Tarihi: 12 Temmuz 2021 Pazartesi, 17.00

Başvuru Sonuçların Açıklanması: 16 Temmuz 2021 Cuma

İletişim Bilgileri
Ücret Bilgileri
Ücretsiz

Salı, 20 Temmuz 2021 10:00

Salı, 12 Ekim 2021 12:00

Ücretsiz

Online
0
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
Kaydet

Bu etkinlik bir nevi akademi tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close