Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Konferans
İstanbul

Şişli Evrim Günleri

28 Mart 2020 09:30 tarihinden 29 Mart 2020 17:30 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

İnsan merakının en güzel tezahürüdür bilim. Bilim, içinde yaşadığımız gezegeni ve evreni anlamak ve açıklamak için geliştirdiğimiz en mühim araçtır.

Bilimin toplumdan kopuk olarak ilerlemesi, hem bilim açısından hem de toplum açısından ciddi olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Toplumsal alanda yeterince tartışılmayan bilimsel meselelerde, zaman zaman etik problemler olası hale gelmektedir. Bilimsel tartışmalarla iç içe olmayan toplumlarda ise eleştirel düşünce gelişmemekte ve içinde yaşanan dünyanın sorunlarına dair hassasiyet yeterince oluşmamaktadır. Bu açıdan düzenlemek istediğimiz Şişli Evrim Günleri’nin en temel amacı, bilimsel tartışmaların toplumun gündemine taşınmasına katkıda bulunmaktır.

Ülkemizde bilimsel gerçeklerden ziyade, bilim karşıtı safsatalar ve hurafeler yaygınlaşmaktadır. Biz bilimden yana insanlar, bu duruma karşı durmanın oldukça önemli bir görev olduğu fikrindeyiz. Bu sorumluluğun bilinci ile içinde yaşadığımız topluma karşı borçlu olduğumuzu düşünmekteyiz.

Şişli Evrim Günleri’nin amacı ve hedefi nedir?

Öncelikli olarak bilimin ve bilimsel düşüncenin toplumsal alanda yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktayız.

Şişli Evrim Günleri ile katılımcılara evren, dünya ve canlılığa dair bütünlüklü bir düşünce perspektifi sunmayı hedeflemekteyiz. Bu nedenle fizik, kimya, biyoloji, tıp, yapay zekâ, sosyoloji ve antropoloji alanlarında sunumlara yer vermeyi planlamaktayız.

Bilimin toplum yaşamından koparılmasına karşı duruşumuzu, Pangaltı Evrim Günleri ile sürdürebilirleştirerek daha da anlamlı kılmayı amaçlamaktayız. Yapacağımız “Evrim Günleri” ile Şişli halkına, özellikle toplumumuzun geleceği olan gençlere ulaşmayı hedeflemekteyiz.

İletişim Bilgileri

Ücretsiz kayıtlar 1 Mart 2020 12:00'da açılacaktır.

Ücret Bilgileri
Ücretsiz
Darülaceze Cd. No:9-1/1 Şişli / İstanbul

Cumartesi, 28 Mart 2020 09:30

Pazar, 29 Mart 2020 17:30

Ücretsiz

0
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
Kaydet
0 Yorum
Bu etkinlik Pangaltı Evrim Atölyesi tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close