Şişli Evrim Günleri

28 Mart 2020 09:30 tarihinden 29 Mart 2020 17:30 tarihine kadar.

Açıklama

İnsan merakının en güzel tezahürüdür bilim. Bilim, içinde yaşadığımız gezegeni ve evreni anlamak ve açıklamak için geliştirdiğimiz en mühim araçtır.

Bilimin toplumdan kopuk olarak ilerlemesi, hem bilim açısından hem de toplum açısından ciddi olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Toplumsal alanda yeterince tartışılmayan bilimsel meselelerde, zaman zaman etik problemler olası hale gelmektedir. Bilimsel tartışmalarla iç içe olmayan toplumlarda ise eleştirel düşünce gelişmemekte ve içinde yaşanan dünyanın sorunlarına dair hassasiyet yeterince oluşmamaktadır. Bu açıdan düzenlemek istediğimiz Şişli Evrim Günleri’nin en temel amacı, bilimsel tartışmaların toplumun gündemine taşınmasına katkıda bulunmaktır.

Ülkemizde bilimsel gerçeklerden ziyade, bilim karşıtı safsatalar ve hurafeler yaygınlaşmaktadır. Biz bilimden yana insanlar, bu duruma karşı durmanın oldukça önemli bir görev olduğu fikrindeyiz. Bu sorumluluğun bilinci ile içinde yaşadığımız topluma karşı borçlu olduğumuzu düşünmekteyiz.

Şişli Evrim Günleri’nin amacı ve hedefi nedir?

Öncelikli olarak bilimin ve bilimsel düşüncenin toplumsal alanda yaygınlaşmasına katkıda bulunmayı amaçlamaktayız.

Şişli Evrim Günleri ile katılımcılara evren, dünya ve canlılığa dair bütünlüklü bir düşünce perspektifi sunmayı hedeflemekteyiz. Bu nedenle fizik, kimya, biyoloji, tıp, yapay zekâ, sosyoloji ve antropoloji alanlarında sunumlara yer vermeyi planlamaktayız.

Bilimin toplum yaşamından koparılmasına karşı duruşumuzu, Pangaltı Evrim Günleri ile sürdürebilirleştirerek daha da anlamlı kılmayı amaçlamaktayız. Yapacağımız “Evrim Günleri” ile Şişli halkına, özellikle toplumumuzun geleceği olan gençlere ulaşmayı hedeflemekteyiz.

İletişim Bilgileri

Ücretsiz kayıtlar 1 Mart 2020 12:00'da açılacaktır.

Darülaceze Cd. No:9-1/1 Şişli / İstanbul

Cumartesi, 28 Mart 2020 09:30

Pazar, 29 Mart 2020 17:30

Ücretsiz

Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Profesyonel bir gerici, gerçek değişimin potansiyel kaldıracını hemen fark eder ve bundan nefret eder.”
Stephen Buranyi
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder