Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
İlan Staj
İstanbul

Sağlık Hakkı Derneği Yeni Gönüllülerini Arıyor

17 Kasım 2022 14:06 tarihinden 11 Aralık 2022 23:59 tarihine kadar.
Bu ilanın tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

Sağlık Hakkı Derneği, sağlık hakları ve sağlık okuryazarlığı konularında savunuculuk, farkındalık ve kapasite geliştirme çalışmaları yoluyla kurumlar ve bireyler için çalışır. Sağlık Hakkı Derneği, bütün proje, içerik, kampanya ve çalışmalarını gönüllü desteği ile üretir. Detaylı bilgi için saglikhakki.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Derneğimizde bütün süreçler gönüllülerimizin kendilerini iyi hissedecekleri ve potansiyellerini açığa çıkartabilecekleri departmanlarda yürütülmektedir. Başvurunuzda yardımcı olması adına departmanlarımızda gönüllülerimizin neler yaptığına dair kısa bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:

Araştırma & Proje

Sağlık hakkı ve okuryazarlığı ile ilgili sorunların sistematik olarak ele alınarak çözümüne yönelik disiplinler arası sosyal etki amaçlı projeler geliştirilmesi;  bilimsel ve literatür geliştirme amaçlı araştırma ve faaliyetlerin planlanması; bu süreçlere dair hibe ve fonlardan yararlanma ile sponsorluk geliştirme çalışmaları yürütür.

Blog

Sağlık hakkı ve sağlık okuryazarlığı başta olmak üzere ilgili gündemi takip ederek farkındalık ve bilinci artırmaya yönelik özgün ve nitelikli yazılar yazar. Yazarların her ay en az 1 yazı üretmesi beklenir. Yazıların nasıl yazılacağına ilişkin yazım rehberi ve kaynaklar mevcuttur. Yazıların editörlük süreçleri burada yürütülür. Vikipedi’de sağlık hakkı konusundaki başlıklar için içerik üretilir.

Online İtibar Yönetimi (Sosyal Medya & Network ve Dağıtım)

Aylık takvimi takip ederek Canva’dan sosyal medya içerikleri hazırlamak, sosyal medya kampanyaları planlamak, dijital araçlar aracılığıyla kitlelere erişmek, metin yazarlığı yapmak, bağış ve bağışçı iletişim süreçleri, derneğin geliştirdiği materyallerin dağıtımı için listelerin oluşturulması, üyesi olmak istediğimiz ağların ve üyesi olduğumuz ulusal ve uluslararası ağlarla ilgili süreçlerin yürütülmesi gibi işleri yürütür.

Hukuki Destek

Sağlık Hakkı Derneği’nin tüzel kişiliğini yargı önünde temsil ederek sağlık hakkı ihlallerine karşı adli ve idari yargı süreçleri yürütülmektedir. Gündemdeki meselelerle ilgili bildiriler hazırlanması veya bilirkişi görüşü beyan edilir. Çağrı merkezinden ve diğer kanallardan, derneğimize yapılan sağlık hakkı ihlali ve hukuki destek başvurularının değerlendirilerek gerekli müdahale ve desteğin planlanması işlerini yürütür.

Psikolojik Destek

Sağlık hakkı ihlalleri karşısında başvuruda bulunan kişilere vaka detayına göre terapi veya bilgilendirme desteğinde bulunulur;  yönlendirme yapılır; çeviri ve araştırma yoluyla toplumun ruh sağlığını ve farkındalığını arttıracak çalışmalar yürütür.

Hukuk ve Politika Geliştirme

Sağlık hakkıyla ilişkili, mevzuatın geliştirilmesi için çalışmalar yapılmakta, yargı kararları derlenmekte, sağlık çalışanları, hukuk öğrencileri  ve hukukçular için eğitim içerikleri planlanmakta; derneğin politika belgeleri hazırlanmaktadır.

Çeviri

Uluslararası kaynak taraması yapılarak Türkçeleştirilecek kaynakları seçer, ilgili materyallerin çeviri ve editörlük süreçlerini yürütür ve dernek web sitesinin İngilizce çevirisinden sorumludur.

Sağlık Hakkı Derneği faaliyetlerini uzaktan çalışma yöntemiyle yürütmektedir.

Her ülkeden, her yaştan ve her meslekten çalışan/çalışmayan veya öğrenci bireylerin başvurularını bekliyoruz.

İletişim Bilgileri

Telefon ve faks: +90 850 308 49 06

E-posta: [email protected]

Ücret Bilgileri
Ücretsiz
Online

Perşembe, 17 Kasım 2022 14:06

Pazar, 11 Aralık 2022 23:59

Online

Adres Tarifi

-

2
Bu ilan Kevser Özcan tarafından yayınlanmıştır. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz ilanlara izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak ilan bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve ilanla ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close