Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Konferans
İstanbul

Roma'nın Dünya Egemenliği Miti: Umut ve Umutsuzluk

20 Ekim 2023 19:00 tarihinden 20 Ekim 2023 21:00 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

Roma İmparatorluğu hakkında ne sıklıkla düşünüyorsunuz?

Dünya tarihini şekillendiren güçlerden biri olan Roma İmparatorluğu sadece topraklarıyla değil, aynı zamanda eşsiz gücü ve etkisiyle de bir efsane haline geldi. Binlerce yıl öncesinden günümüze kadar Roma'nın dünya egemenliği miti, insanlığın kolektif bilincinde derin izler bıraktı. İşte bu büyük imparatorluğun yükselişi ve çöküşü arasındaki epik öyküyü, Roma'nın dünya egemenliği mitini çözmek için değerli hocamız Klasik Filolog Cengiz Çevik ile bir araya geliyoruz. 20 Ekim saat 19:00'da Aydın Doğan Oditoryumunda sizleri bekliyor olacağız. Etkinlik herkese açık ve ücretsizdir. Gelin Roma üzerine birlikte düşünelim. 

Galatasaray üniversitesi öğrencisi olmayan katılımcılarımızın katılım formunu doldurmaları önemle rica olunur.
 

İletişim Bilgileri

Sultan Tarlabelen: 0531 946 21 37

Bilal Koç: 0505 456 39 97

https://www.instagram.com/gsufelsefekulubu/

https://twitter.com/felsefeGSU

Ücret Bilgileri
Ücretsiz
Ortaköy, Çırağan Cd. No:36, 34349 Beşiktaş/İstanbul

Cuma, 20 Ekim 2023 19:00

Cuma, 20 Ekim 2023 21:00

Ücretsiz

Ortaköy, Çırağan Cd. No:36, 34349 Beşiktaş/İstanbul

Adres Tarifi

Galatasaray Üniversitesi Yiğit Okur Binası Aydın Doğan Oditoryumu

0
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
Kaydet
0 Yorum
Bu etkinlik felsefekulubu GSÜ tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close