Evrim Ağacı Etkinlik & İlan

Robert Sapolsky - En İyi ve En Kötü Halimizle İnsan Biyolojisi

20 Mayıs 2020 18:00 tarihinden 20 Mayıs 2020 20:00 tarihine kadar.

Açıklama

2013 yılında başlatılan "Boğaziçi Lectures" serisinin bu yılki konuğu, Stanford Üniversitesi Biyoloji, Nöroloji ve Beyin Cerrahisi Profesörü ve Kenya Ulusal Müzeleri Primat Araştırma Enstitüsü Öğretim Üyesi Robert Sapolsky olacak. Zoom üzerinden simültane tercümeyle de dinlenebilecek konuşmanın başlığı ise "En İyi ve En Kötü Halimizle İnsan Biyolojisi" (The Biology of Humans at Our Best and Worst).

Boğaziçi Üniversitesi'nin YouTube hesabı üzerinden saat 18:00'de online olarak yayınlanacak ve Zoom platformu üzerinden de simültane çeviriyle dinlenebilecek konuşmayı Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğretim üyesi ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Tekcan modere edecek. "Boğaziçi Lectures Feyyaz Berker Series" başlıklı serinin bir parçası olarak Boğaziçi Üniversitesi ve Tekfen Holding iş birliğiyle düzenlenen seminerde, Sapolsky aynı anda hem en şiddet yanlısı hem en anlayışlı tür olabilen insanın davranışlarını evrim ve davranışsal biyoloji perspektiflerinden anlamlandırdığı çalışmalarını aktaracak.

20 Mayıs Çarşamba günü saat 18:00'de gerçekleşecek konuşma Boğaziçi Üniversite'nin YouTube hesabında orijinal haliyle yayınlanırken Zoom platformu üzerinden ise Türkçe simültane çeviriyle birlikte izlenebilecek.

İletişim Bilgileri

Konuşmayı çeviriyle birlikte dinlemek üzere etkinliğe kayıt olmak için https://zoom.us/meeting/register/tJ0sde2qqDspGdaxVtZomo3SYOJpGe6MKoYT

Konuşmayı çeviri olmadan dinlemek için ise Boğaziçi Üniversitesi'nin YouTube hesabını takip edebilirsiniz: https://youtu.be/XmynaU10e_E

Etkinliği Paylaş

Çarşamba, 20 Mayıs 2020 18:00

Çarşamba, 20 Mayıs 2020 20:00

Ücretsiz

Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Evrimsel süreçte ortaya çıkıp da, er ya da geç işlev kazanmayan bir özelliğe hiç rastlamadım.”
H. G. Wells
Geri Bildirim Gönder