Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Seminer
Eskişehir

Müziğin Beyin Ağlarındaki Yolculuğu ve Nöroplastisite Üzerindeki Etkileri

11 Mart 2023 14:00 tarihinden 11 Mart 2023 16:30 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

Yapısal ve fonksiyonel beyin ağları üzerinde yapılan fonksiyonel nörogörüntüleme çalışmaları başta tıp, sağlık ve özel eğitim olmak üzere birçok disiplin için yeni ve faydalı bakış açıları sunmaktadır. Bu nedenle gelecekte bu alanlarda aktif olacak öğrencilerin beyin ağı organizasyonu, nöroplastisite, translasyonel nörobilim ve disiplinler arası çalışma gibi kavramlarla tanışması, bilinçli bir farkındalık geliştirmesi ve nörobilime daha fazla ilgi duyması önemlidir. . Bu bağlamda projemiz öncelikle Eskişehir'deki üç farklı üniversitenin ilgili programlarının öğrencilerine güncel nörobilim çalışmalarının sunulacağı bir brifing ile beyni tanıtmayı amaçlamaktadır.

BAW 2023 etkinliğimiz 1 saatlik seminer ve 1,5 saatlik deneyimsel atölye olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Seminerde, yapısal ve fonksiyonel beyin ağlarında müziğin algılanma ve üretim süreçlerinin nasıl gerçekleştiği ve bu süreçlerin nöroplastisite, duyu-motor, duygusal ve bilişsel süreçlerle ilişkisi anlatılacaktır. Atölye bölümü, müziğin nöroplastisiteyi uyarmak ve duygu tanıma ve ifade etme, dikkat, hafıza ve yönetici işlev becerileri gibi müzik dışı işlevleri desteklemek için nasıl kullanılabileceğini deneyimlemeye yönelik uygulamaları içerecektir. Nörokreatif Müzik Terapi Ünitemizde çeşitli vurmalı çalgılar, sesler ve vücut hareketleriyle gerçekleştirilecek müzik terapi ilke ve yöntemlerine göre yapılandırılmış uygulamalara katılımcıların aktif olarak katılmaları amaçlanmaktadır.

İletişim Bilgileri

İsim: [email protected]

E-posta: [email protected]

Websitesi: https://www.anadolu.edu.tr/en

Ücret Bilgileri
Ücretsiz
Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi

Cumartesi, 11 Mart 2023 14:00

Cumartesi, 11 Mart 2023 16:30

Ücretsiz

Anadolu Üniversitesi Türk Dünyası Bilim Kültür ve Sanat Merkezi

Adres Tarifi

Sazova, 26150 Tepebaşı Eskişehir, Türkiye

8
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
Kaydet
0 Yorum

Bu etkinlik Ece Müker tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close