Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Konferans
İstanbul

Matematik Felsefesi

13 Kasım 2023 18:30 tarihinden 13 Kasım 2023 20:30 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

Arkadaşlar merhaba, 13 Kasım Pazartesi günü Doç. Dr. Ahmet Çevik ile ''Matematik Felsefesi'' üzerine bir konferansımız olacaktır. Hepinizi bekleriz. Konferansı yapacak olan Ahmet Çevik hocamız üzerine kısaca bilgi vermek isterim:
Ahmet Çevik kimdir?
2014’te Leeds Üniversitesi’nin Matematik Bölümünde doktorasını tamamladı. 2015-2016 akademik yılında University of California Berkeley’de doktora sonrası araştırmacı olarak Matematik Bölümünde bulundu. 2019 yılı Yaz aylarında University of California Los Angeles’da araştırmaları için ziyaretçi olarak bulundu. 2015’ten beri Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Felsefe Bölümünde, Matematik Bölümünde ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde çeşitli dersler vermeye devam etmekte, Ocak 2018’den beri Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’nde öğretim üyeliğini sürdürmektedir. 2020 yılında mantık ve matematiğin temelleri üzerine Matematik bilim dalında Doçentlik ünvanını almıştır. 
Araştırma alanları: Matematiksel mantık, Hesaplanabilirlik kuramı (çözülemezliğin dereceleri, Cantor uzayının hesaplanabilir kapalı altkümeleri) Mantık ve Matematik felsefesi Teorik bilgisayar bilimi.

!! ÖNEMLİ !!: Dışarıdan katılacak olanların katılım formunu doldurması gereklidir.

İletişim Bilgileri

Sultan Tarlabelen : 0531 946 21 37

Ömer Öz : 0536 069 96 06

https://www.instagram.com/gsufelsefekulubu/

https://twitter.com/felsefeGSU

Ücret Bilgileri
Ücretsiz
Ortaköy, Çırağan Cd. No:36, 34349 Beşiktaş/İstanbul

Pazartesi, 13 Kasım 2023 18:30

Pazartesi, 13 Kasım 2023 20:30

Ücretsiz

10
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
Kaydet
0 Yorum
Bu etkinlik felsefekulubu GSÜ tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close