Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Ders
Ankara

Evrim Ağacı Evrime Giriş Dersleri

21 Kasım 2023 19:00 tarihinden 09 Ocak 2024 22:00 tarihine kadar.
Bu etkinliğin tarihi geçmiştir
Dolayısıyla başvuru alımı sonlanmış olabilir.
Açıklama

Evrim Ağacı Evrime Giriş Dersleri, 21 Kasım 2023 tarihinde ilk dersi ile başlayacaktır. Toplamda 8 ders yapılacaktır ve 8 hafta sürecektir. Her ders 3 saat sürecektir. Dersler; ODTÜ Biyolojik Bilimler Bölümü ve ODTÜ Robotik ve Yapay Zeka Merkezi'nden Evrim Ağacı'nın ortak kurucusu Babür Erdem tarafından verilecektir.

Dersler, 80 kişilik kontenjan ile sınırlıdır. 80 kişiye ulaşılması durumunda kayıtlar kapanacaktır. Kontenjan dolduktan sonra yatırılan ücretler iade edilecektir.

Fiyatlandırma Bilgisi

Dersler, öğrenci ve tam olmak üzere iki fiyatlandırmaya tabi olacaktır. Aktif olarak bir eğitim kurumunda öğrenim gören kişiler "öğrenci" sayılacaktır ve bu fiyat üzerinden ödeme yapacaktır. Diğer kişiler ise "tam" sayılacaktır ve bu fiyat üzerinden ödeme yapacaktır.

Öğrenci fiyatı: ₺370
Tam fiyat: ₺490

Derslerin sonunda katılımcılara Evrim Ağacı tarafından bir sertifika verilecektir. Sertifika, katılım fiyatında dahildir. Sertifikayı almak için derslerin en az 7'sine katılım göstermiş olmanız gerekmektedir. 1 dersten daha fazla devamsızlığı bulunan katılımcılara sertifika verilmeyecektir.

Konum Bilgisi

Dersler, Ankara Hideout Coffee Inn konumunda yapılacaktır.
Adres: İşçi Blokları, 1516. Cd., 06530 Çankaya/Ankara

Ders Konuları ve Planı

 1. Evrim Nedir? Ne Değildir? (21 Kasım 2023 Salı, 19.00-22.00)
 2. Evrenin Evrimi, Dünya'nın Oluşumu, Yaşamın Oluşumu ve Evrimi (28 Kasım 2023 Salı, 19.00-22.00)
 3. Çeşitlilik Mekanizmaları (5 Aralık 2023 Salı, 19.00-22.00)
 4. Seçilim Mekanizmaları 1: Yapay ve Doğal Seçilim (12 Aralık 2023 Salı, 19.00-22.00)
 5. Seçilim Mekanizmaları 2: Eşey Seçilimi (19 Aralık 2023 Salı, 19.00-22.00)
 6. Türleşme (26 Aralık 2023 Salı, 19.00-22.00)
 7. Jeolojik Dönemler (2 Ocak 2024 Salı, 19.00-22.00)
 8. İnsanın Evrimi (9 Ocak 2024 Salı, 19.00-22.00)
İletişim Bilgileri

E-posta adresi: [email protected]
Instagram hesabı: @evrimagaciankara
X (eski adıyla, Twitter) hesabı: @ea_ankara

Ücret Bilgileri
Öğrenci: ₺370 - Tam: ₺490
Hideout Coffee Inn

Salı, 21 Kasım 2023 19:00

Salı, 9 Ocak 2024 22:00

Öğrenci: ₺370 - Tam: ₺490

Hideout Coffee Inn

Adres Tarifi

İşçi Blokları, 1516. Cd., 06530 Çankaya/Ankara

21
0
 • Paylaş
 • Alıntıla
 • Alıntıları Göster
Kaydet
0 Yorum
Bu etkinlik Evrim Ağacı Ankara Topluluğu tarafından düzenlenmektedir. Evrim Ağacı olarak yalnızca bilimle ilişkili olan ve okurlarımızın fayda görebileceğini umduğumuz etkinliklere izin vermeye özen göstermekteyiz. Ancak etkinlik bilgilerinin doğruluğundan, katılımcı memnuniyetinden ve etkinlikle ilgili herhangi bir diğer detaydan Evrim Ağacı sorumlu değildir.
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close