Geri Dön
Etkinlik Canlı Bilim Yayını

Evrim Ağacı & Bilim Otağ - Bilim Kongresi: 14 Konuşmacı, 1 Haftasonu!

15 Mayıs 2021 11:45 tarihinden 16 Mayıs 2021 21:00 tarihine kadar.

Açıklama

Evrim Ağacı ve Bilim Otağ olarak düzenleyeceğimiz Bilim Kongresi'nin konuşmacıları belli oldu! 15-16 Mayıs 2021 tarihlerinde Twitch üzerinden eş zamanlı olarak yayınlanacak etkinliğimizde, birbirinden değerli isimler, kendi uzmanlık alanlarında bize bilimin farklı kısımlarını anlatacaklar, sorularınızı yanıtlayacaklar. Etkinliklerimizin çoğunda sunumlar ve soru & cevap kısmı olacak, dolayısıyla ilginizi çeken konuları kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

15 Mayıs 2021 Cumartesi - Konuşmacılar:

 • Cem SayDoğal Zekanın Yapacağı Yapay Zekadan Ne Beklenir?
 • Taylan Yıldız: Katılımcı Demokrasi, E-Demokrasi
 • Bilge Demirköz: Uzayda Radyasyon
 • Önder Albayram: Beyindeki Kannabinoid "Kenevir" Sİstemi ve Beyin Yaşlanması
 • Tansu Daylan: Ötegezegen Keşfi ve Nitelendirilmesi
 • Ayhan Tarakçı: Siber Zorbalık Sizi Nasıl Manipüle Ediyor?
 • Emre Havazlı: Deprem Araştırmalarında Uzaysal Yöntemler

16 Mayıs 2021 Pazar - Konuşmacılar:

 • Şahin Boydaş: Silikon Vadisi ve Girişimcilik
 • Cevdet Acarsoy: EEG & Beyin Dalgaları
 • Esin Şenol: COVID-19 Mücadelesinde Son Durum ve Yapılması Gerekenler
 • Cezmi Akdiş: Epitel Bariyer Hipotezi ve Alerjik & Otoimmün Hastalıkların Gelişim Mekanizmaları
 • Gökçin Çınar: Elektrikli Uçaklar
 • Umut Yıldız: Yerdeki Dertler Bitmeden Uzayı Düşünmek Anlamlı mı?
 • Ergi Deniz Özsoy: Sosyobiyoloji: Biyoloji, İnsanı Tek Başına Açıklayabilir mi?

Yayınların eş zamanlı olarak yapılacağı kanallar:

 • Evrim Ağacı: https://www.twitch.tv/evrimagaci
 • Bilim Otağ: https://www.twitch.tv/otagcomtr

İletişim Bilgileri

Sorularınız için: [email protected]

Etkinliği Paylaş

Cumartesi, 15 Mayıs 2021 11:45

Pazar, 16 Mayıs 2021 21:00

Ücretsiz

Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın