Geri Dön
İlan Lisansüstü Eğitim
istanbul

CRISPR Valley: Workshoplar ve Proje Danışmanlığı

01 Ocak 2022 22:34 tarihinden 28 Şubat 2022 23:59 tarihine kadar.

Açıklama

Günümüzde adını çokça duyduğumuz ve Nobel Kimya Ödülü alan CRISPR teknolojisi nedir?

CRISPR-Cas9 genetikçilerin ve tıp araştırmacılarının, genomun çeşitli kısımlarına ekleme, çıkarma ya da DNA diziliminde değişim yapmalarına olanak tanıyan özgün bir teknolojidir. Şu anda var olan en basit, çok yönlü ve duyarlı genetik manipülasyon yöntemi olduğundan, bilim dünyasında büyük ilgi görmektedir.

HiDNA Biyoteknoloji Şirketinin Platformu Olan CRISPR Valley Üsküdar Üniversitesi TRGENMER Merkezinde Sizlerle Buluşmak Hazır!

Her geçen gün gelişmekte olan genetik biliminin hızına yetişmek, CRISPR teknolojisini uygulamalı öğrenmek ve bu teknolojiyi projelerinde kullanmak isteyen herkesi bekliyoruz. İster ilgili alanların öğrencisi olun ister sadece bilime ilginiz olsun, biz sizleri bu teknolojiyle tanıştırmak için çok heyecanlıyız. crisprvalley.com web sitemizden tüm bilgilere ulaşabilir ve workshoplarımız hakkında detaylı bilgi alabilir, kayıt için formu doldurabilirsiniz. En kısa sürede sizlere dönüş sağlayacağız.

CRISPR Valley Kendin Yap Workshopları

Workshoplarımız ister bakteride ister insan hücrelerinde değişiklik yapmak isteyen bilim severlerimiz için düzenlenmeye başlandı. 30’u aşkın kişi önce online eğitim ve ardından yüz yüze uygulamalı eğitim alarak CRISPR Valley sertifikasını aldılar.

Workshoplarda ne hedeflemekteyiz?

Bakteri kitinde bakteriyi antibiyotiğe dirençli hale getirerek agar ortamında büyümeleri sağlanmaktadır. İnsan kitinde ise hedef dokunun seçilmesinin ardından dokuya kit aracılığıyla gen silinmesi, gen aktivasyonu veya gen baskılaması uygulanabilmektedir.

Üsküdar Üniversitesi TRGENMER aracılığıyla ilk CRISPR hedefli tek nokta modifikasyonu (Homology Directed Repair) yaptığımız deneylerimizi bakterilerde gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz deneylerde CRISPR Valley Platformu olarak sistem ve uygulamalarımızı insan ve bakteride genişletmeye devam edeceğiz.

Projenize Uygun Danışmanlık Hizmeti

20. yüzyıl teknolojisini kullandığınız bir projeniz olsun istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız CRISPR Valley platformu danışmanlık hizmeti sizin yol göstericiniz olabilir. Projeniz için rehber RNA tasarımı, en uygun Cas enzimi gibi birçok hizmetten faydalanmak için mail adresimizden bizimle iletişime geçmeyi unutmayın. [email protected]

Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  • Instagram: @hidna.co
  • Twitter: @hidnaco
  • hi-dna.com
  • crisprvalley.com

İletişim Bilgileri

[email protected]

hi-dna.com

crisprvalley.com

İlanı Paylaş
Altunizade, Haluk Türksoy Sk. No:14, 34662 Üsküdar/İstanbul

Cumartesi, 1 Ocak 2022 22:34

Pazartesi, 28 Şubat 2022 23:59

Altunizade, Haluk Türksoy Sk. No:14, 34662 Üsküdar/İstanbul

Adres Tarifi

Üsküdar Üniversitesi TRGENMER (TRANSGENİK HÜCRE TEKNOLOJİLERİ VE EPİGENETİK UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ)

Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Sizi Takip Ediyor

Devamını Oku
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Bu Eseri Neden Tavsiye Ediyorsun?
Aşağıdaki kutuya, isimli neden tavsiye ettiğini girebilirsin. Ne kadar detaylı ve kapsamlı bir analiz yaparsan, bu eseri [OKUMAK/İZLEMEK] isteyenleri o kadar doğru ve fazla bilgilendirmiş olacaksın. Tavsiyenin faydalı bulunması halinde Evrim Ağacı kullanıcılarından daha fazla UP kazanman [UP bilgi linki] mümkün olacak. Tavsiyenin sadece negatif içerikte olamayacağını, eğer bu sistemi kullanıyorsan tavsiye ettiğin içeriğin pozitif taraflarından bahsetmek zorunda olduğunu lütfen unutma. Yapıcı eleştiri hakkında daha fazla bilgi almak için burayı okuyabilirsin.
Tavsiye Et