Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Etkinlik Seminer
İstanbul

14 Nisan Dünya Kuantum Günü

15 Nisan 2023 13:00 tarihinden 15 Nisan 2023 16:00 tarihine kadar.

Açıklama

Kuantum teknolojilerine dair toplumsal farkındalığın oluşturulması ve gelecekte bu teknolojiyi geliştirecek, kullanacak kişilerin şimdiden bu teknolojilere dair ilgi ve bilgi düzeylerinin arttırılması her ülkenin gündemindedir. İşte bu kapsamda, 14 Nisan günü 2021 yılından itibaren ‘Dünya Kuantum Günü’ olarak ilan edilmiştir

Biz de QTurkey olarak 14 Nisan Dünya Kuantum Günü’nü hem çevrimiçi hem de yüzyüze İstanbul, Ankara ve İzmir’de gerçekleştireceğimiz etkinliklerle kutluyoruz.

Etkinliklerimiz öğrenci kollarımız QSB ÇOMÜ, QSB Bilkent, QSB SU, QSB KU, QSB MSGSU, QSB TOBB ETÜ, QSB IZTECH, QSB TGU, QSB GTU, QSB İTÜ, QSB ODTÜ ve QSB Marmara destekleriyle düzenlenmektedir. Katılım için kaydolmanız gereklidir. 

Ulaşım:
 

Kadıköy’den kalkan 20Ü otobüsü ile Gençlik Sokak durağında inerek 3 dakika yürüme mesafesinde

İstanbul‘daki etkinliğimizde 14 Nisan Cuma günü 13:00-16:00 saatleri arasında İBB Ümraniye Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Kültür Merkezi’nde birbirinden değerli hocalarımızı ağırlayacağız. Boğaziçi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Cem Say, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Doç. Dr. Deniz Türkpençe, Atlas Üniversitesi’nden Prof. Dr. Afif Sıddıki,  Özyeğin Üniversitesi’nden Dr. Kadir Durak, Koç Üniversitesi’nden Dr. Mehmet Cengiz Onbaşlı, Dr. Onur Pusuluk ve Dr. Alhun Aydın bizlerle olacak.
 

Etkinlik programı aşağıdaki şekilde ilerleyecek:

13:00 Kuantum Bilgisayarları Ne Vaat Ediyor – Prof. Dr. Cem Say 
14:00 Panel: Kuantum Devrimleri – Dr. Kadir Durak, Dr. Mehmet Cengiz Onbaşlı, Dr. Onur Pusuluk, Dr. Alhun Aydın 
15:10 Nöromorfik Kuantum Bilgisayara Doğru – Doç. Dr. Deniz Türkpençe
15:35 Kuantum 101 – Prof. Dr. Afif Sıddıki

İletişim Bilgileri

Etkinliği Paylaş
Atakent, Atakan Cad./üstündağ Sok. No:2, 34760 Ümraniye/İstanbul (Yer: İBB ŞEHİT KAYMAKAM MUHAMMED FATİH SAFİTÜRK KÜLTÜR MERKEZİ)

Cumartesi, 15 Nisan 2023 13:00

Cumartesi, 15 Nisan 2023 16:00

Ücretsiz

Atakent, Atakan Cad./üstündağ Sok. No:2, 34760 Ümraniye/İstanbul (Yer: İBB ŞEHİT KAYMAKAM MUHAMMED FATİH SAFİTÜRK KÜLTÜR MERKEZİ)

Adres Tarifi

Üsküdar – Çekmeköy metrosu Yamanevler durağından 10 dakikalık bir yürüme mesafesinde (Metroya Marmaray bağlantısı Üsküdar durağından, metrobüs bağlantısı Altunizade durağından yapılmaktadır.) 

8
Geri Dön
Evrim Ağacı Etkinlik & İlan Platformu, bir iş arama sitesi değil, bir etkinlik ve ilan yayınlama sitesidir. Bilimle ilgilenen kişilere yönelik derlenen çeşitli işlerle ilgili başvurular ilgili firmaya direkt olarak yapılmakta olup evrimagaci.org üzerinden hiçbir veri gönderilmemektedir. Sitemizde yayınlanan ilanlar tamamen ücretsizdir ve ilan sahipleri ile sitemizin hiçbir ilişkisi yoktur. Türkiye İş Kurumu kanunu gereği iş arayanlardan ücret alınması ve menfaat temin edilmesi yasaktır. Görüş ve önerileriniz için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Gönder
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close