Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Kitap

Yaşam Nedir? (What is Life?)

Beş Adımda Biyolojiyi Anlamak
Yazar: Paul Nurse
Tüm Reklamları Kapat

Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi

Sayfa Sayısı 176
ISBN-10 6051982507
ISBN-13 9786051982502
Boyutları 12,8 x 19,5 cm
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Paul Nurse, -bütün canlıların büyüme ve gelişmesinin temelini oluşturan- hücre bölünmesi kontrolü üzerine çalışmalar yapmış bir genetikçi ve hücre biyoloğudur. Londra'daki Francis Crick Enstitüsü'nün yöneticisi olan Nurse, Britanya Kanser Araştırma Kurumu genel müdürü, Rockefeller Üniversitesi başkanı ve Kraliyet Cemiyeti başkanı olarak görev yaptı. 2001'de "Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü"nü paylaşan Nurse, Albert Lasker Ödülü'ne ve Kraliyet Cemiyeti'nin Kraliyet ve Copley Madalyalarına da layık görüldü.

Nurse, 1999'da şövalyelik unvanı, 2003'te Fransa'da Légion d'honneur (Şeref Nişanı) ve 2018'de Japonya'da Yükselen Güneş Nişanı ile taltif edildi. Britanya Bilim ve Teknoloji Konseyi'nde görev aldığı on beş yıl boyunca başkana ve kabineye danışmanlık yaptı. Halihazırda Avrupa Komisyonu baş bilimsel danışmanı ve British Museum mütevellisidir.

Lisanslı bir küçük uçak pilotu da olan Nurse, planör ve eski tip uçaklar kullanmaktadır. Tiyatro, klasik müzik, kırda yürüyüş yapmak, müze ve sanat galerini gezmek ve çok yavaş koşmak, diğer merakları arasındadır.

"Yaşam Nedir?" yayımlanan ilk kitabıdır.
Paul Nurse, -bütün canlıların büyüme ve gelişmesinin temelini oluşturan- hücre bölünmesi kontrolü üzerine çalışmalar yapmış bir genetikçi ve hücre biyoloğudur. Londra'daki Francis Crick Enstitüsü'nün yöneticisi olan Nurse, Britanya Kanser Araştırma Kurumu genel müdürü, Rockefeller Üniversitesi başkanı ve Kraliyet Cemiyeti başkanı olarak görev yaptı ... Daha fazla göster
Bu Eseri Raporla
Berkay Fazlıoğlu Eseri Ekleyen
1
Tavsiye Yaz
Tavsiyeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla Tavsiye Göster
Yaşam Nedir?
1
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Gönder
Ekle
Soru Sor
Geri Bildirim Gönder
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Önizleme
Görseli Kaydet
Sıfırla
Vazgeç
Ara

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close