Tüm Reklamları Kapat
Tanrı Başlangıçta Tanrıçaydı

Tanrı Başlangıçta Tanrıçaydı (Am Anfang war Gott eine Göttin)

Erken İnsanlık Tarihi
Kitap
2022
EA Puanı
8.9 10
16 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Bu kitap yazarın erken insanlık tarihindeki dişilin rolü üzerindeki provokatif savıdır.
Yazar
Helmut Uhlig
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Almanca (Deutsch)
Orijinal Başlık
Am Anfang war Gott eine Göttin
Yayınlanma Tarihi
02 Şubat 2022
Yayınevi
Totem Basın
Son Baskı Sayısı
2022
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 320
ISBN-13 978-9-9443-3098-5
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
1922 yılında Chemnitz'de doğdu. Viyana'da felsefe, sanat tarihi ve edebiyat eğitimi gördü. Alman dilinin günümüzdeki en önemli araştırma-inceleme yazarlarından olan Uhlig, 1997 yılında yaşamını yitirdi. Esas lgi alanı uygarlık tarihi, budunbilim ve Asya dinleridir.
Özet
Yazar insanlık tarihindeki dişilin rolü üzerine ilk bulgulardan itibaren insanlık tarihinin ''Ulu Ana'' olarak sayılan, tapınılan kadının yaşamın anlamlı merkezinden gizemli bir şekilde uzaklaştırıldığı insanlık tarihinin en heyecanlı dönemlerine götürüyor.
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
İlhan Taşlı
İnceleyen10
Günümüzden 50.000 yıl öncesine tarihlenen küçük taş yontmalarda dahi neden kadın figürleri var. Ve bu sadece tek bir bölgeye, tek bir kültüre ait bir şey de değil. Neden çok sonraları bu figürlerin yerini erillik aldı? Çok mu merak ettiniz? Helmut Uhlig'in gözünden ve değerlendirmelerden öğrenmeye ne dersiniz?
19
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
İlhan Taşlı
@ilhantasli
İnceleme Yaz
Tavsiyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close