Tüm Reklamları Kapat
Din Bu 2

Din Bu 2

Hz. Muhammed
Kitap
2007
EA Puanı
8.1 10
14 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Ayet ve hadis kaynaklarına dayalı peygamber ve peygamberlik makamının yalın ve yorumsuz anlatımı.
Yazar
Turan Dursun
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
01 Ocak 2007
Yayınevi
Kaynak Yayınları
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 282
ISBN-10 6-057-70708-7
ISBN-13 978-6-0577-0708-6
Son Baskı Tarihi 2014-01-01
Cilt Ciltsiz
Yazar Hakkında
Turan Dursun, Türk yazar, din eleştirmeni, eski imam ve müftü. İbnü'r Râvendî'nin tâkipçilerindendir. Yapmış olduğu araştırmalarında İslam'ı ve peygamberi Muhammed'i eleştirmiştir. Monoteistik dinler tarihi eğitimi görmüştür. Ateist olmadan önce imam ve müftü olarak çalışmıştır.
Özet
Peygamber ve peygamberlik makamının ayet ve sahih hadisleri temel alarak, yorumsuz bir bakış açısı
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
İnceleme
İlhan Taşlı
İnceleyen10
Turan Dursun bu eserinde, Hz. Muhammed'in toplum ve aile ilişkileri ile ilgili sahih hadis kaynaklarına dayalı bir eser sunmuş. Kaynak olarak; Buhari, Tirmizi ve El Müslim'in hadis kitaplarını temel almış. Her üç kaynakta aynı sözler veya anlam bütünlüğü aynı olan ve her üç hadis kaynağında sahih olduğu belirtilen anlatılardan yola çıkarak, bu detayları bize aktarmış.
Kitabın genişçe bir bölümünde, bu çeviri ve anlatılardan dolayı açılan davaların detaylarına da girilmiş. Kitapta Arapça orijinal metinleri, noterden onaylı tercümeleri de bulacaksınız.
10
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
İlhan Taşlı
@ilhantasli
İnceleme Yaz
Tavsiyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close