Tüm Reklamları Kapat
Silent Spring

Silent Spring

Kitap
1962
EA Puanı
10.0 10
29 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Sessiz Bahar bir çevre bilimi kitabıdır. Kitap, pestisitlerin gelişigüzel kullanımının neden olduğu olumsuz çevresel etkileri belgeliyor. Carson, kimya endüstrisini dezenformasyon yaymakla ve kamu görevlilerini endüstrinin pazarlama iddialarını sorgulamadan kabul etmekle suçladı.

Kitap Eylül 1962'de çıktı ve yayınlanmasını takip eden isyan, DDT yasağını getirmeye zorladı ve havamızı, toprağımızı ve suyumuzu etkileyen yasalarda devrimci değişiklikleri teşvik etti. Carson'ın kitabı çevre hareketini başlatmada etkili oldu.
Sessiz Bahar bir çevre bilimi kitabıdır. Kitap, pestisitlerin gelişigüzel kullanımının neden olduğu olumsuz çevresel etkileri belgeliyor. Carson, kimya endüstrisini dezenformasyon yaymakla ve kamu görevlilerini endüstrinin pazarlama iddialarını sorgulamadan kabul etmekle suçladı. Kitap Eylül 1962'de çıktı ve yayınlanmasını takip eden ... Daha fazla göster
Yazar
Rachel Carson
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
27 Eylül 1962
Yayınevi
Mariner Books
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
ISBN-10 0618249060
ISBN-13 9780618249060
Cilt Ciltsiz
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Çağrı Mert Bakırcı
@cagrimertbakirci
İnceleme Yaz
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close