Tüm Reklamları Kapat
SEGA
Fragmanı İzle

SEGA (セガ)

@SEGA_West
Youtube Kanalı
2008
EA Puanı
Puanlanmadı
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Sega Corporation, Shinagawa, Tokyo merkezli, çok uluslu bir video oyunu ve eğlence şirketidir. Uluslararası şubeleri, sırasıyla Irvine, Kaliforniya ve Londra'da bulunan Sega of America ve Sega Europe'dir. Arcade oyunları ve ev video oyunları için geliştirme bölümü olan Sega Games, 2020'den bu yana mevcut durumda var olmuştur; 2015'ten o zamana kadar, ikisi Sega Games ve Sega Interactive Co., Ltd. olarak bilinen ayrı varlıkları oluşturuyordu. Sega, Sega Sammy Holdings'in bir yan kuruluşudur. 1983'ten 2001'e kadar, Sega aynı zamanda video oyun konsolları da geliştirdi.

Sega, Amerikalı iş adamları Martin Bromley ve Richard Stewart tarafından 3 Haziran 1960'ta Nihon Goraku Bussan olarak kuruldu. Kısa süre sonra, şirket Japonya'nın Service Games'in varlıklarını satın aldı. 1965'te, madeni paralı oyunlar ithalatçısı Rosen Enterprises'in satın alınmasından sonra Sega Enterprises, Ltd. olarak bilinmeye başladı. Sega, 1966'da ilk madeni para işletmeli oyunu Periscope'u geliştirdi. Sega, 1969'da Gulf and Western Industries'a satıldı. Erken 1980'lerde arcade işindeki bir düşüşten sonra, Sega video oyun konsolları geliştirmeye başladı ve SG-1000 ve Master System ile başladı, ancak Nintendo Entertainment System gibi rakiplerine karşı mücadele etti. 1984'te, Sega yöneticileri David Rosen ve Hayao Nakayama, CSK Corporation'ın desteğiyle bir yönetim satın alması yaptılar.


YouTube kanalı açıklaması:
SEGA'nın resmi YouTube sayfasına hoş geldiniz! Dünyanın önde gelen video oyunu geliştiricileri ve yayıncılarından biriyiz. PlayStation 5, Xbox Series X|S, Nintendo Switch, PC ve mobil dahil olmak üzere tüm önemli platformlarda oyunlar geliştiriyor ve yayınlıyoruz.

ESRB Derecelendirmesi: BEKLENEN DEĞERLENDİRME'den OLGUN'a kadar. Çocuklar için uygun olmayan içerikler içerebilir. Derecelendirme bilgisi için www.esrb.org adresini ziyaret edin.
PEGI Derecelendirmesi: BEKLENEN DEĞERLENDİRME'den 18 yaşına kadar. Çocuklar için uygun olmayan içerikler içerebilir. Derecelendirme bilgisi için www.pegi.info adresini ziyaret edin.
Sega Corporation, Shinagawa, Tokyo merkezli, çok uluslu bir video oyunu ve eğlence şirketidir. Uluslararası şubeleri, sırasıyla Irvine, Kaliforniya ve Londra'da bulunan Sega of America ve Sega Europe'dir. Arcade oyunları ve ev video oyunları için geliştirme bölümü olan Sega Games, 2020'den bu yana mevcut durumda var olmuştur; 2015'ten o zamana kada ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
Japonca (日本語)
Orijinal Başlık
セガ
Yayınlanma Tarihi
05 Mart 2008
Kanal Kategorisi
Oyun
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tanıtım Videosu
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close