Eser Ekle İnceleme Ekle
Alıntı & Aforizma Ekle
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Dead by Daylight
Fragmanı İzle

Dead by Daylight

@DeadbyDaylightBHVR
Youtube Kanalı
2016
EA Puanı
10.0 10
4 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Dead by Daylight, Kanadalı stüdyo Behaviour Interactive tarafından geliştirilen bir asimetrik çok oyunculu hayatta kalma korku oyunudur. Bir oyuncu Katil rolünü üstlenirken diğer dört oyuncu Kurtulanlar olarak oynar; Katil, her Kurtulanı kurbanlık kanca üzerinde empale ederek Tanrıça adı verilen kötü bir gücü memnun etmek zorundadır, Kurtulanlar ise birlikte çalışarak beş jeneratörü tamir ederek çıkış kapılarını güçlendirmek ve yakalanmaktan kaçınmak zorundadır. Orijinal karakterlerin yanı sıra, oyun A Nightmare on Elm Street, Attack on Titan, Crypt TV, Evil Dead, Halloween, Hellraiser, Left 4 Dead, Resident Evil, Ringu, Saw, Silent Hill, Stranger Things ve The Texas Chainsaw Massacre gibi markalardan karakter ve ayarlar lisanslamaktadır.

Oyun, 2016 yılında Windows için; 2017 yılında PlayStation 4 ve Xbox One için; 2019 yılında Switch için ve 2020 yılında Android, iOS, PlayStation 5, Stadia ve Xbox Series X/S için çıktı. İsveçli stüdyo Starbreeze Studios, 2016'dan 2018'e kadar oyunu yayınladı, Behaviour Interactive ise yayınlama haklarını satın aldı. İtalyan şirket 505 Games, Nintendo Switch sürümünü yayınlarken, Avusturyalı şirket Deep Silver, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S sürümleri için fiziksel kopyaları yayınlıyor. Oyun, piyasaya çıkışından itibaren karışık eleştiriler aldı, ancak ticari bir başarı elde etti ve o zamandan beri 50 milyondan fazla oyuncu tarafından oynandı. Bir film uyarlaması Blumhouse Productions ve Atomic Monster Productions tarafından geliştiriliyor.YouTube kanalı açıklaması:
Katiller ve Kurtulanlar, hoş geldiniz!

Bu, resmi Dead by Daylight kanalıdır. Korku ve hayatta kalma odaklı bir çok oyunculu oyunuz. Oyunda, tek bir deli, durdurulamayan bir Katil, dört Kurtulan'ı korkunç bir dünyada kedi-fare oyununda avlıyor. Yaklaşan Geliştirici günlükleri, oyun içi görüntüler, oynanış videoları ve daha fazlası için abone olun!
Dead by Daylight, Kanadalı stüdyo Behaviour Interactive tarafından geliştirilen bir asimetrik çok oyunculu hayatta kalma korku oyunudur. Bir oyuncu Katil rolünü üstlenirken diğer dört oyuncu Kurtulanlar olarak oynar; Katil, her Kurtulanı kurbanlık kanca üzerinde empale ederek Tanrıça adı verilen kötü bir gücü memnun etmek zorundadır, Kurtulanlar is ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
25 Ocak 2016
Kanal Kategorisi
Oyun
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Gündem
Bağlantı
Ekle
Soru Sor
Stiller
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close