Tüm Reklamları Kapat
Naughty Dog
Fragmanı İzle

Naughty Dog

@naughtydog
Youtube Kanalı
2006
EA Puanı
10.0 10
3 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Naughty Dog, LLC (önceden JAM Software, Inc.) merkezi California'nın Santa Monica şehrinde bulunan bir Amerikan birinci taraf video oyunu geliştiricisidir. Studio, Andy Gavin ve Jason Rubin tarafından 1984 yılında kurulmuş olup 2001 yılında Sony Computer Entertainment tarafından satın alındı. Gavin ve Rubin, başarıları giderek artan bir dizi oyun ürettiler ve bu oyunların arasında 1990'ların başında Rings of Power ve Way of the Warrior yer aldı. Sonuncusu, Universal Interactive Studios'un ikiliye üç başlık sözleşmesi imzalaması ve şirketin genişlemesini finanse etmesi için ikna edilmesine yol açtı.

Mark Cerny, tasarımcı ve yapımcı, Naughty Dog'u yeni sistemlerin 3D yeteneklerini kullanacak karakter tabanlı bir platform oyunu oluşturmaya ikna ettikten sonra, Naughty Dog, 1996 yılında PlayStation için Crash Bandicoot'u yarattı. Naughty Dog, birkaç yıl içinde üç Crash Bandicoot oyunu geliştirdi. Crash Team Racing'i geliştirdikten sonra, şirket PlayStation 2 için Jak and Daxter: The Precursor Legacy üzerinde çalışmaya başladı.

2004 yılında, şirketin başkanı olan Rubin, yeni bir proje olan Iron and the Maiden üzerinde çalışmak için şirketten ayrıldı. Inhouse oyun ekibinin yanı sıra, Naughty Dog, PlayStation Studios'un merkezi teknoloji gruplarından biri olan ICE Team'in de ev sahibidir. Şirketin ilk PlayStation 3 oyunu, Uncharted: Drake's Fortune, 2007 yılında piyasaya sürüldü ve birkaç devam filmi ve yan ürün takip etti. Bu, Naughty Dog'un PlayStation 3 için yeni bir fikri, The Last of Us'u duyurduğu ve stüdyonun ikinci ekibi tarafından geliştirilen ve 2013 yılında eleştirel övgüyle karşılanan bir franchise'a dönüştü. PlayStation 4 için bir devamı olan The Last of Us Part II, 2020'de Naughty Dog tarafından benzer övgülerle piyasaya sürüldü.
YouTube kanalı açıklaması:
Uncharted, The Last of Us, Jak and Daxter ve Crash Bandicoot'un yaratıcıları Naughty Dog'un resmi YouTube kanalına hoş geldiniz.

The Last of Us Part I şu anda PlayStation 5 için mevcut.

Geçmiş oyunlarımız şunları içerir:
UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection
The Last of Us Part II
UNCHARTED: The Lost Legacy
UNCHARTED 4: A Thief's End
The Last of Us: Left Behind
The Last of Us
UNCHARTED 3: Drake's Deception
UNCHARTED 2: Among Thieves
UNCHARTED: Drake's Fortune
Jak X: Combat Racing
Jak 3
Jak II
Jak and Daxter: The Precursor Legacy
Crash Team Racing
Crash Bandicoot 3: Warped
Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back
Crash Bandicoot.
Naughty Dog, LLC (önceden JAM Software, Inc.) merkezi California'nın Santa Monica şehrinde bulunan bir Amerikan birinci taraf video oyunu geliştiricisidir. Studio, Andy Gavin ve Jason Rubin tarafından 1984 yılında kurulmuş olup 2001 yılında Sony Computer Entertainment tarafından satın alındı. Gavin ve Rubin, başarıları giderek artan bir dizi oyun ü ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
26 Ocak 2006
Kanal Kategorisi
Oyun
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close