Tüm Reklamları Kapat
GitHub
Fragmanı İzle

GitHub

@GitHub
Youtube Kanalı
2010
EA Puanı
Puanlanmadı
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
GitHub, sürüm kontrol sistemi olarak Git kullanan yazılım geliştirme projeleri için web tabanlı bir depolama servisidir. 8 Şubat 2008 tarihinde Tom Preston-Werner, Chris Wanstrath, P. J. Hyett, Scott Chacon tarafından kuruldu. GitHub özel depolar için ücretli üyelik seçenekleri sunarken, açık kaynaklı projeler için ücretsizdir. Mayıs 2011 itibarıyla GitHub açık kaynaklı projeler tarafından tercih edilen en popüler depolama servisidir.

4 Haziran 2018'de Microsoft, GitHub'ı 7.5 milyar dolar karşılığında satın alacağını açıklamıştır ve 26 Ekim 2018'de de satın alımın tamamlandığını açıklamıştır.

YouTube kanalı açıklaması:
GitHub, güvenli yazılım geliştirmek, ölçeklendirmek ve sunmak için yapay zeka destekli bir geliştirici platformudur. Geliştiricilerin bir arada çalışmasını, zorlu sorunları çözmesini ve dünyanın en önemli teknolojilerini yaratmasını kolaylaştırıyoruz. Yazılımın geleceğini oluşturmak ve dünyada fark yaratmak için bireyler ve takımlar olarak bir araya gelebilecek işbirlikçi bir topluluk oluşturuyoruz.

GitHub platformu, geliştiricilerin mümkün olan en iyi kodu oluşturmalarını, paylaşmalarını ve yayınlamalarını sağlayan bir yerdir. Topluluğumuz öğrenciler, hobiler, danışmanlar, kurumsal profesyoneller, ortaklar ve yöneticilerden oluşur ve yazılımı kendileri için en iyi şekilde geliştirirler.

GitHub sadece kod değildir. Açık kaynak işbirliğinin yuvasıdır. Yeni geliştiricilerin başladığı ve deneyimli geliştiricilerin bilgilerini genişlettiği yerdir. Yazılımın yapabileceği şeylerin sınırlarını test ederek çözülemeyecek sorunları çözmek için geliştiricilerin bir araya geldiği bir topluluktur.
GitHub, sürüm kontrol sistemi olarak Git kullanan yazılım geliştirme projeleri için web tabanlı bir depolama servisidir. 8 Şubat 2008 tarihinde Tom Preston-Werner, Chris Wanstrath, P. J. Hyett, Scott Chacon tarafından kuruldu. GitHub özel depolar için ücretli üyelik seçenekleri sunarken, açık kaynaklı projeler için ücretsizdir. Mayıs 2011 itibarıyl ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
28 Temmuz 2010
Kanal Kategorisi
Eğitim
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün bilimseverlerle ne paylaşmak istersin?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close