Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Evrim mi? Yaratılışçılık mı?

Evrim mi? Yaratılışçılık mı? (Evolution vs. Creationism)

Kitap
2012
EA Puanı
10.0 10
2 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
"Evrim mi? Yaratılışçılık mı?” kitabı tartışmayı dinsel, bilimsel, eğitsel, tarihsel, yasal ve politik yönleriyle ele alıyor; görüşlere, sorulara, açıklamalara geniş ve objektif bir bakış açısıyla yaklaşıyor. Karşıt görüşleri ve soruları bizzat kendi kaynaklarından aktarıyor. Bu nedenle de birbirinden çok farklı otoritelerce, konuyu dünyada en iyi aktaran kitaplardan biri olarak tanımlanıyor.
Yazar
Eugenie Scott
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Orijinal Başlık
Evolution vs. Creationism
Yayınlanma Tarihi
01 Ocak 2012
Yayınevi
Evrensel Basım
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Sayfa Sayısı 464
ISBN-10 6055315327
ISBN-13 9786055315320
Boyutları 16 x 24 cm
Cilt Ciltli
Yazar Hakkında
Eugenie C. Scott

Amerikalı bir fiziksel antropolog, eski bir üniversite profesörü ve okullarda genç Dünya yaratılışçılığının okulda öğretilmesine karşı çıkan bir eğitimcidir.

1986'dan 2014'e kadar [1] Scott , evrimsel bilim öğretimini destekleyen kar amacı gütmeyen bir bilim eğitimi organizasyonu olan Ulusal Bilim Eğitimi Merkezi'nin Yönetici Direktörü olarak görev yaptı . 2013'ten beri Scott, Danışma Konseyi'nde listelenmiştir. [2]

Scott doktora derecesine sahiptir. Missouri Üniversitesi'nden biyolojik antropoloji alanında.
Eugenie C. Scott Amerikalı bir fiziksel antropolog, eski bir üniversite profesörü ve okullarda genç Dünya yaratılışçılığının okulda öğretilmesine karşı çıkan bir eğitimcidir. 1986'dan 2014'e kadar [1] Scott , evrimsel bilim öğretimini destekleyen kar amacı gütmeyen bir bilim eğitimi organizasyonu olan Ulusal Bilim Eğit ... Daha fazla göster
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (1)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Öne Çıkan İnceleme
Defne Soylu
Defne Soylu
3,442 UP
İnceleyen
Bu kitap; evrimi ve yaratışçılığı objektif bir şekilde görmenizi ve farklı açılardan görmenizi sağlıyor. Oldukça tartışmaya açık olduğu için, nereden baktığınıza bağlı olarak düşüncelerinizi etkileyebilir.
Bu incelemeyi Evrim Ağacı tarafından öne çıkarılmıştır.
2
0 Yorum
0
  • Paylaş
  • Alıntıla
  • Alıntıları Göster
  • Dış Sitelerde Paylaş
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Defne Soylu
sus1219730
İnceleme Yaz
Tasviyelere Git
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close