Tüm Reklamları Kapat
The Believing Primate

The Believing Primate

Scientific, Philosophical, and Theological Reflections on the Origin of Religion
Kitap
2009
EA Puanı
10.0 10
25 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
Son yirmi yılda, dinin bilimsel açıklamaları, hem içsel ilgileri nedeniyle hem de analiz ettikleri dine potansiyel olarak bir tehdit oluşturdukları için geniş ölçüde akademik ve popüler ilgi görmüştür. İnanan Primat, bu bilimsel açıklamaları açıklamayı ve tartışmayı ve bunların sonuçlarını değerlendirmeyi amaçlar. Kitap, alanında önde gelen bilim insanlarının bu açıklamaları detaylandıran ve lehlerine kanıtları tartışan makaleleriyle başlıyor. Bunu, önde gelen filozoflar, teologlar ve bilim insanları tarafından sunulan, bu açıklamalar üzerine felsefi ve teolojik düşünceler takip ediyor. Bu çeşitli bilim insanları grubu, altta yatan bazı büyüleyici soruları ele alıyor: Dinin bilimsel açıklamaları, dini inancın haklı gösterilmesini baltalıyor mu? Bu tür hesaplar, dinin evrimsel gelişimimizin tesadüfi bir yan ürünü olduğunu mu gösteriyor? Ve, dine karşı doğal olarak eğilimli görünsek de, onsuz daha mı iyi, yoksa daha mı kötü olur? Muhalif bakış açılarını bir araya getiren bu kışkırtıcı derleme, bu daimi sorular üzerine devam eden tartışmaları taze bir şekilde aydınlatmaya hizmet edecek.
Son yirmi yılda, dinin bilimsel açıklamaları, hem içsel ilgileri nedeniyle hem de analiz ettikleri dine potansiyel olarak bir tehdit oluşturdukları için geniş ölçüde akademik ve popüler ilgi görmüştür. İnanan Primat, bu bilimsel açıklamaları açıklamayı ve tartışmayı ve bunların sonuçlarını değerlendirmeyi amaçlar. Kitap, alanında önde gelen bilim i ... Daha fazla göster
Yazar
Jeffrey Schloss
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
01 Ocak 2009
Yayınevi
OUP Oxford
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
ISBN-10 0191567841
ISBN-13 9780191567841
Cilt Ciltsiz
Tüm Reklamları Kapat
Kişiler
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Eseri Ekleyen
Çağrı Mert Bakırcı
@cagrimertbakirci
İnceleme Yaz
Tüm Eserlere Git
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close