Eser Ekle İnceleme Ekle
Alıntı & Aforizma Ekle
Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Amazon Music
Fragmanı İzle

Amazon Music

@amazonmusic
Youtube Kanalı
2014
EA Puanı
Puanlanmadı
Senin Puanın
Puan Ver
Tanıtım
Amazon Music (önceden Amazon MP3), Amazon tarafından işletilen bir müzik akışı platformu ve çevrimiçi müzik mağazasıdır. Halka açık beta olarak 25 Eylül 2007'de piyasaya sürülen, Ocak 2008'de, bağımsızların yanı sıra dört büyük müzik şirketinin (EMI, Universal, Warner ve Sony BMG) dijital haklar yönetimi (DRM) olmadan müzik satan ilk müzik mağazası oldu. Tüm parçalar, öncelikle müşteriye özel filigran veya DRM olmadan 256 kilobit/saniye değişken bit hızında MP3 formatında satıldı, ancak bazı parçalar şimdi filigranlandırılmıştır. Kayıt şirketleriyle yapılan lisans anlaşmaları müziğin satılabileceği ülkeleri sınırlamaktadır.

Amerika Birleşik Devletleri'nden sonra, Amazon MP3 3 Aralık 2008'de Birleşik Krallık'ta, 1 Nisan 2009'da Almanya'da ve 10 Haziran 2009'da Fransa'da piyasaya sürüldü. Almanca baskı, 3 Aralık 2009'dan bu yana Avusturya ve İsviçre'de mevcuttur. Amazon MP3 mağazası 10 Kasım 2010'da Japonya'da piyasaya sürüldü. İspanyolca ve İtalyanca baskılar 4 Ekim 2012'de piyasaya sürüldü. Meksika baskısı 7 Kasım 2018'de duyuruldu.

17 Eylül 2019'da Amazon Music, kayıpsız kalitede müziğin yeni bir seviyesi olan Amazon Music HD'yi duyurdu. 50 milyondan fazla şarkı içeren Yüksek Çözünürlüklü (16 bit/44,1 kHz) ve Ultra Yüksek Çözünürlüklü (24(bit)/44(kHz), 24/48, 24/96, 24/192) milyonlarca şarkı ile en yüksek kaliteli akışlı ses hizmeti oldu. Amazon şimdi, audiophile'lar için kayıpsız müzik sunan Tidal ve Qobuz arasında yer almaktadır. HD yayın hizmeti daha sonra 17 Mayıs 2021'de tüm sınırsız müşterilere ücretsiz olarak sunuldu.

Ocak 2020 itibarıyla, Amazon Music'in 55 milyon abonesi vardı.


YouTube kanalı açıklaması:
Amazon Music, müzik dinleme deneyimini müşterilerin sesleriyle milyonlarca şarkıyı ve binlerce özenle seçilmiş çalma listesini ve istasyonu kilidini açarak yeniden tasarlar. Amazon Music, iOS ve Android mobil cihazlarda, Fire tabletlerde ve Fire TV Stick Basic Edition, PC, Mac, Echo ve daha fazlasında iOS ve Android mobil cihazlarda, Fire tabletlerde ve Fire TV Stick Basic Edition, PC, Mac, Echo ve daha fazlasında sınırsız erişim sağlar. Amazon Music ile, Prime üyeleri üyelikleri için ek ücret ödemeden iki milyondan fazla şarkıyı reklamsız dinleme imkanına sahiptirler. Dinleyiciler ayrıca, 90 milyondan fazla şarkıya ve en son yeni çıkan şarkılara erişim sağlayan premium abonelik hizmeti Amazon Music Unlimited'dan da yararlanabilirler. Artık HD + Ultra HD ile ek bir ücret olmadan. Podcast'ler ve canlı yayınlar. Müzikle etkileşim kurmak hiç bu kadar doğal, basit ve eğlenceli olmamıştı. Daha fazla bilgi için, amazonmusic.com'u ziyaret edin veya Amazon Music uygulamasını indirin.
Amazon Music (önceden Amazon MP3), Amazon tarafından işletilen bir müzik akışı platformu ve çevrimiçi müzik mağazasıdır. Halka açık beta olarak 25 Eylül 2007'de piyasaya sürülen, Ocak 2008'de, bağımsızların yanı sıra dört büyük müzik şirketinin (EMI, Universal, Warner ve Sony BMG) dijital haklar yönetimi (DRM) olmadan müzik satan ilk müzik mağazası ... Daha fazla göster
Dili
İngilizce (English)
Orijinal Dili
İngilizce (English)
Yayınlanma Tarihi
03 Nisan 2014
Kanal Kategorisi
Müzik
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tanıtım Videosu
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Gündem
Bağlantı
Ekle
Soru Sor
Stiller
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
ve seni takip ediyor

Göster

Şifremi unuttum Üyelik Aktivasyonu

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close