Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Açık Bilim TV
Fragmanı İzle

Açık Bilim TV

Youtube Kanalı
2013
EA Puanı
10.0 10
9 Kişi
Senin Puanın
Puan Ver
Özet
YouTube kanalı açıklaması:
Açık Bilim Podcast Kanalı'nın görüntülü platformudur.

Açık Bilim Podcast Kanalı, 2011 yılı Kasım ayında yayın hayatına başlayan Açık Bilim Dergisi'nin ve kuruculuğunu Tevfik Uyar'ın üstlendiği Açık Bilim Radyo Programı'nın mirası üzerine kuruldu. 2015 yılında Açık Bilim Dergisi yayın hayatına son verdi ancak Türkiye'nin bilim konulu en eski podcast yayını Muhabbet Teorisi (eski Açık Bilim Radyo Programı) sevenleriyle bu kanal üzerinden podcast olarak buluşmaya devam etti.

Mart 2017'den bu yana Açık Bilim, bir podcast kanalına dönüştü ve Türkiye'deki bilimseverler için çeşitli sesli yayınlar üretmeye başladı, Muhabbet Teorisi'nin yanında normalde görüntülü yayın yapan Nöroblog, Bilim Arası, Bilimfili, Bilimkurgu Kulübü gibi programların sesli içerikleri için de bir mecra haline geldi.

Açık Bilim, Türkiye'nin en çok dinlenen podcast kanalları arasında bir bilim kanalı olması özelliğiyle de şaşırtmaya devam ediyor

Kanal resmi: Odra Noel / Origin of Life Metaphors II
YouTube kanalı açıklaması: Açık Bilim Podcast Kanalı'nın görüntülü platformudur. Açık Bilim Podcast Kanalı, 2011 yılı Kasım ayında yayın hayatına başlayan Açık Bilim Dergisi'nin ve kuruculuğunu Tevfik Uyar'ın üstlendiği Açık Bilim Radyo Programı'nın mirası üzerine kuruldu. 2015 yılında Açık Bilim Dergisi yayın hayatına son ver ... Daha fazla göster
Dili
Türkçe
Orijinal Dili
Türkçe
Yayınlanma Tarihi
06 Eylül 2013
Kanal Kategorisi
Eğitim
Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi
Tüm Reklamları Kapat
İnceleme Yaz
İncelemeler (0)
Alıntılar (0)
Gönderiler (0)
Daha Fazla İnceleme Göster
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Bugün Türkiye'de bilime ve bilim okuryazarlığına neler katacaksın?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close