Paylaşım Yap
Tüm Reklamları Kapat
Kitap
1949

1984

Yazar: George Orwell
Tüm Reklamları Kapat

Eser Hakkında Daha Fazla Bilgi

Sayfa Sayısı 328
ISBN-10 9750718534
ISBN-13 9789750718533
Boyutları 12,5 x 19,5 cm
Cilt Ciltli
Özet
1947-1948 yıllarında yazılan roman 1984 yıllarındaki hayali bir dünyayı konu alır. 1984 yılını anlatan romanda bu yıllar hiç de iç açıcı anlatılmaz. Özgürlüğün olmadığı, yaşam kalitesinin diplerde olduğu ve buna rağmen bu durumların eskisinden çok daha iyi olduğuna inandırıldığı bir dünya, beyni yıkanarak manipüle edilen bir halk mevcuttur.

Kişiler

Bu Eseri Raporla
Buse Çakmak Eseri Ekleyen
291
Tavsiye Yaz
Tavsiyeler (40)
Alıntılar (1)
Gönderiler (3)
Tavsiye
fatma K
fatma K
1,104 UP
Tavsiye Eden
18
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Tavsiye
Adem Taşkıran
Adem Taşkıran
4,813 UP
Tavsiye Eden
16
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Tavsiye
Tugay Kara
Tugay Kara
112K UP
Tavsiye Eden
Otoriter devlet yönetimini en iyi anlatan, klasik bir kitap. Distopya türü içerikler hoşunuza gidiyorsa, çok büyük ihtimalle bu kitabı okumuşsunuzdur ama okumadıysanız tavsiye ederim. Kitap diğer klasik kitaplara nazaran daha sade bir dile sahip.
15
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Tavsiye
Tunahan Aydemir
Tunahan Aydemir
4,848 UP
Tavsiye Eden
Güzel bir roman.
13
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Tavsiye
Bahar Huseynova
Bahar Huseynova
1,005 UP
Tavsiye Eden
Düşüncenin ceza olduğu bir dünyada yaşayan bir insanın hikayesi.Hayatı boyunca yaptığı tüm işlerden haberi olan bir qrup insanların elinde adeta.Bunun ne kadar zor olduğunu göstermeye çalışan bir kitap kısacası.Ben okuduğum kadarıyla derin anlam taşıyan cümlelerle karşı karşıya olacaksınız.Okuyacaksanız hazır olun!:)
12
  • Raporla
  • Mantık Hatası Bildir
Daha Fazla Tavsiye Göster
1984
291
96.36% olumlu
Aklımdan Geçen
Komünite Seç
Aklımdan Geçen
Fark Ettim ki...
Bugün Öğrendim ki...
İşe Yarar İpucu
Bilim Haberleri
Hikaye Fikri
Video Konu Önerisi
Başlık
Gündem
Kafana takılan neler var?
Bağlantı
Kurallar
Komünite Kuralları
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
3
Gerilim yaratmayın.
Gerilim, tersleme, tahrik, taciz, alay, dedikodu, trollük, vurdumduymazlık, duyarsızlık, ırkçılık, bağnazlık, nefret söylemi, azınlıklara saldırı, fanatizm, holiganlık, sloganlar yasaktır.
4
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Ekle
Soru Sor
ve seni takip ediyor
Evrim Ağacı Uygulamasını
İndir
Chromium Tabanlı Mobil Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
İlk birkaç girişinizde zaten tarayıcınız size uygulamamızı indirmeyi önerecek. Önerideki tuşa tıklayarak uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu öneriyi, yukarıdaki videoda görebilirsiniz. Eğer bu öneri artık gözükmüyorsa, Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Chromium Tabanlı Masaüstü Tarayıcılar (Chrome, Edge, Brave vb.)
Yeni uygulamamızı kurmak için tarayıcı çubuğundaki kurulum tuşuna tıklayın. "Yükle" (Install) tuşuna basarak kurulumu tamamlayın. Dilerseniz, Evrim Ağacı İleri Web Uygulaması'nı görev çubuğunuza sabitleyin. Uygulama logosuna sağ tıklayıp, "Görev Çubuğuna Sabitle" seçeneğine tıklayabilirsiniz. Eğer bu seçenek gözükmüyorsa, tarayıcının Ayarlar/Seçenekler (⋮) ikonuna tıklayıp, Uygulamayı Yükle seçeneğini kullanabilirsiniz.
Safari Mobil Uygulama
Sırasıyla Paylaş -> Ana Ekrana Ekle -> Ekle tuşlarına basarak yeni mobil uygulamamızı kurabilirsiniz. Bu basamakları görmek için yukarıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için tıklayın

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close