Bana kalırsa kapitalizmin en büyük kötülüğü bireylerin noksan bırakılmasıdır. Gelecekteki kariyerine hazırlanmak için açgözlü bir biçimde başarıya tapmak üzere eğitilmiş öğrenciye abartılı bir rekabetçi yaklaşım aşılanır... Sosyalizmde bireyin doğuştan sahip olduğu yeteneklerin geliştirilmesinin yanında, güç ve başarının yüceltilmesinin yerine çevresindekilere karşı sorumluluk hissi geliştirmesi hedeflenir.