1 kilogram peynirli künefe 90 TL'ye satılıyorsa, 18 TL'lik parayla ne kadarlık künefe alabileceğinizi hesaplamak için 18 TL'yi 90 TL'ye bölmeniz gerekir.
18 / 90 = 0.2
Bu işlemle elde edeğiniz sonuç 0.2 dir yani 18 TL'lik parayla 0.2 kilogram (ya da 200 gram) peynirli künefe alabilirsiniz.
Tüm Reklamları Kapat