1999 yılında Karabük'te dünyaya geldim. Küçük yaştan beri teknik konulara ve doğaya fazlasıyla ilgi duydum. Bahçeli evimizin garajını atölyeye çevirerek kendimi teknik konularda geliştirme fırsatı buldum. Küçük yaşlarda elektronik ile uğraşırken yaşım ilerledikçe mekanik konularda çalışmaya başladım. Eski arazi aracımızı tamir ederek otomobiller konusunda tecrübe kazandım. Liseye giderken ormanda gezmek için kendime atv yaptım keyifle iki yıl boyunca gezdim. Liseyi bitirdiğimde küçük yaşlardan beri teknik konulara olan ilgim sebebi ile mühendis olmak istiyordum, otomobillere olan ilgim de birleşince üniversitede Ankara Gazi üniversitesi Otomotiv mühendisliği bölümünü okudum ve Ankaraya yerleşmiş oldum. Üniversite okurken pandemi dolayısıyla kapandığında ailemin desteği ile eski bir araç satın alarak restore ettim bu şekilde birkaç proje daha yaparak bir miktar sermaye kazandım eski bir araç aldım ve bununla bir çok şehir gezme fırsatı yakaladım, sonrasında kendime bir motokaravan yaptım. Şu an üniversiteyi bitirmek üzereyim, mühendis olarak iş yeri eğitimi yapıyorum ve çalıştığım işten son derece keyif alıyorum, iyi bir mühendis olmak için kendimi geliştiriyorum. Hobi olarak basit bir teleskop aldım, uygun hava şartlarında uzay gözlemciliği yapıyorum. Müze ve tarihi yerleri gezmekten oldukça keyif alıyorum buna bağlantılı olarak gittiğim yerleri fotoğraflamayı da seviyorum ve amatör fotoğrafcılıkla da uğraşıyorum. Doğa sporlarına ilgi duyuyorum, bir dönem yamaç paraşütü kursu da aldım fakat vakit sorunum nedeni ile devam edemedim. Her konuda araştırma yaparak kendimi geliştirmek için çaba gösteriyorum. Hayat felsefem araştırmacı, iyi, faydalı ve çalışkan bir insan olmaktır.
Bu komünite, aklınızdan geçen düşünceleri Evrim Ağacı ailesiyle paylaşabilmeniz içindir. Yapacağınız paylaşımlar Evrim Ağacı'nın kurallarına tabidir. Ayrıca bu komünitenin ek kurallarına da uymanız gerekmektedir.
1
Bilim kimliğinizi önceleyin.
Evrim Ağacı bir bilim platformudur. Dolayısıyla aklınızdan geçen her şeyden ziyade, bilim veya yaşamla ilgili olabilecek düşüncelerinizle ilgileniyoruz.
2
Propaganda ve baskı amaçlı kullanmayın.
Herkesin aklından her şey geçebilir; fakat bu platformun amacı, insanların belli ideolojiler için propaganda yapmaları veya başkaları üzerinde baskı kurma amacıyla geliştirilmemiştir. Paylaştığınız fikirlerin değer kattığından emin olun.
Değer katın; hassas konulardan ve öznel yoruma açık alanlardan uzak durun.
Bu komünitenin amacı okurlara hayatla ilgili keyifli farkındalıklar yaşatabilmektir. Din, politika, spor, aktüel konular gibi anlık tepkilere neden olabilecek konulardaki tespitlerden kaçının. Ayrıca aklınızdan geçenlerin Türkiye’deki bilim komünitesine değer katması beklenmektedir.
5
Cevap hakkı doğurmayın.
Bu platformda cevap veya yorum sistemi bulunmamaktadır. Dolayısıyla aklınızdan geçenlerin, tespit edilebilir kişilere cevap hakkı doğurmadığından emin olun.
Evrim Ağacı ile bilim dünyasında 2024'te de yeni keşiflere yelken açın!
Bu yıl sayfamızda gezdiniz.
Türkiye'nin en büyük bilim platformu olarak, 2024'te de bilim iletişimini güçlendirmeye devam etmek istiyoruz. Evrim Ağacı, sizin gibi bilimseverlerin desteğiyle büyüdü ve büyümeye devam ediyor. Sizlerin maddi desteği bizim için çok değerli. 2024 yılında da bu destekle bilimi daha geniş kitlelere yayabiliriz. Tek seferlik destek olun veya daha iyisi, aylık destekçilerimiz
arasına şimdi katılın.
“Evrimi tartışmaya gerek yoktur: Bir şempanzenin gözlerinin içine baktığınızda; düşünen, mantığı olan bir kişiliğin size baktığını görürsünüz.” Jane Goodall
Bilim İçin 30 Saniyeniz Var mı?
Evrim Ağacı, tamamen okur ve izleyen
desteğiyle sürdürülen, bağımsız bir bilim oluşumu.
Ücretsiz bir Evrim Ağacı üyeliği oluşturmanın çok sayıda
avantajından
biri, sitedeki reklamları %50 oranında azaltmak (destekçilerimiz arasına katılarak
reklamların %100'ünü kapatabilirsiniz). Evrim Ağacı'nda geçirdiğiniz zamanı
zenginleştirmek için, sadece 30 saniyenizi ayırarak üye olun (üyeyseniz, giriş
yapmanızı tavsiye ederiz).