Evrim Ağacı Logo Evrim Ağacı
Evrim Ağacı
Reklamı Kapat
Kapak Görseli
Çağla A.
Üye Okur

Çağla A.

2 yıl önce üye oldu
0 Takipçi
|
1,663 Uyum Puanı
|
5 Soru & Cevap Teşekkür
Profili Paylaş
112 görüntülenme
Merhaba,Bütün hücrelerimiz aynı genomu taşıyor olmalarına rağmen farklı işlevler görebilmeleri ve özelleşebilmelerinin en önemli sebebi, farklı genleri, farklı zamanlarda ve farklı şekillerde ekspres...
129 görüntülenme
Merhaba,DNA degrade oluyor olabilir mi? Nanodropta normal bir miktar görüp bant görülemiyorsa belki DNA degrade olmuş olabilir ya da kullanılan dye ile ilgili bir problem olabilir. Aklıma bunlar geldi
Merhaba,Öncelikle operon tanımını yapmakta fayda var, operonlar birden fazla genin tek bir promoter altında kontrol edilebildiği bölgelerdir. Bu genler genellikle birbirleriyle bağlantılı proteinleri...
Merhaba,Öncelikle evrimin veya soruda bahsettiğiniz gibi evrilen canlıların bir bilincinin olmadığını vurgulamak önemli olacak burada sanırım. İlk canlılar "üremeye gerek var" şeklinde bir kanaatleri...
112 görüntülenme
Merhaba,Bu iki karbonhidratın yapısına baktığımız zaman, nişastadaki glikozların alfa1-4 glycosidic bağlarla bağlandıklarını, selülozdaki glikoz moleküllerinin ise beta1-4 şeklinde bağlandığını görüyoruz...
113 görüntülenme
Merhaba, öncelikle mRNA'nın translasyon dediğimiz protein sentezine hazır hale gelebilmesi için transkripsiyonundan (yani DNA'daki bilgilerle sentezlenmesinden) sonra geçmesi gereken bazı işlemler vardır....

Bu kullanıcının toplam 6 cevabı var

Reklamı Kapat
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Şansa dair hiçbir şey bilmiyorum. Tek bildiğim, daha çok çalıştıkça daha şanslı hale geldiğim.”
Ingemar Stenmark
Geri Bildirim Gönder
Reklamsız Deneyim

Evrim Ağacı'nın çalışmalarına Kreosus, Patreon veya YouTube üzerinden maddi destekte bulunarak hem Türkiye'de bilim anlatıcılığının gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz, hem de site ve uygulamamızı reklamsız olarak deneyimleyebilirsiniz. Reklamsız deneyim, Evrim Ağacı'nda çeşitli kısımlarda gösterilen Google reklamlarını ve destek çağrılarını görmediğiniz, daha temiz bir site deneyimi sunmaktadır.

Kreosus

Kreosus'ta her 10₺'lik destek, 1 aylık reklamsız deneyime karşılık geliyor. Bu sayede, tek seferlik destekçilerimiz de, aylık destekçilerimiz de toplam destekleriyle doğru orantılı bir süre boyunca reklamsız deneyim elde edebiliyorlar.

Kreosus destekçilerimizin reklamsız deneyimi, destek olmaya başladıkları anda devreye girmektedir ve ek bir işleme gerek yoktur.

Patreon

Patreon destekçilerimiz, destek miktarından bağımsız olarak, Evrim Ağacı'na destek oldukları süre boyunca reklamsız deneyime erişmeyi sürdürebiliyorlar.

Patreon destekçilerimizin Patreon ile ilişkili e-posta hesapları, Evrim Ağacı'ndaki üyelik e-postaları ile birebir aynı olmalıdır. Patreon destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi 24 saat alabilmektedir.

YouTube

YouTube destekçilerimizin hepsi otomatik olarak reklamsız deneyime şimdilik erişemiyorlar ve şu anda, YouTube üzerinden her destek seviyesine reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. YouTube Destek Sistemi üzerinde sunulan farklı seviyelerin açıklamalarını okuyarak, hangi ayrıcalıklara erişebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Eğer seçtiğiniz seviye reklamsız deneyim ayrıcalığı sunuyorsa, destek olduktan sonra YouTube tarafından gösterilecek olan bağlantıdaki formu doldurarak reklamsız deneyime erişebilirsiniz. YouTube destekçilerimizin reklamsız deneyiminin devreye girmesi, formu doldurduktan sonra 24-72 saat alabilmektedir.

Diğer Platformlar

Bu 3 platform haricinde destek olan destekçilerimize ne yazık ki reklamsız deneyim ayrıcalığını sunamamaktayız. Destekleriniz sayesinde sistemlerimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz ve umuyoruz bu ayrıcalıkları zamanla genişletebileceğiz.

Giriş yapmayı unutmayın!

Reklamsız deneyim için, maddi desteğiniz ile ilişkilendirilmiş olan Evrim Ağacı hesabınıza üye girişi yapmanız gerekmektedir. Giriş yapmadığınız takdirde reklamları görmeye devam edeceksinizdir.

Destek Ol
Takipçi UP İçerik Soru Cevap

Devamını Oku