Puan Ver
0
Puan Ver

Yunan tarihi hakkında okuyabileceğim kaynak önerisinde bulunur musunuz?

Merhabalar yunan tarihi hakkında kapsamlı bilgi veren kitaplar önerir misiniz?

2
Teşekkür
Hatırla
Takip
2 Cevap

Yunan tarihi hakkında çok fazla kitap okumasam da en azından okuduklarım arasından birkaç kitap önerebilirim

Eski Yunan Tarihi, Prof. Dr. Oğuz Tekin

Antik Yunan'ın Kültür Tarihi, Egon Friedell

Teşekkür
1

Kaynaklar

  1. Kaynak

Merhaba,

Kitap olmasa da, İ.Ü. hocalarından Yusuf Gürkan ERGİN'in AUZEF Tarih Lisans Bölümü için verdiği "ANTİK YUNAN SOSYAL TARİHİ" dersinin notlarını öneririm. Kendisinin notları oldukça kapsamlı olmakla birlikte, (bilenlerin bilip de yaka silktiği) AUZEF kalitesinin katbekat üzerindedir. Zaten kendisi de bu konuda alanında saygın hocalardan birisidir, ayrıca "klasik arkeoloji" kökenlidir.

Yalnız, buradan pdf paylaşamıyorum (ya da ben bulamadım bilemiyorum) ancak [email protected] adresine bir mail atarsanız, gönderebilirim. Ders notu ve açık kaynak olduğu için sorun olmaz diye düşünüyorum.

Teşekkür
0
Cevap Ver
Bu soruya cevap vermek için lütfen
Evrim Ağacı Soru & Cevap Platformu, Türkiye'deki bilimseverler tarafından kolektif ve öz denetime dayalı bir şekilde sürdürülen, özgür bir ortamdır. Evrim Ağacı tarafından yayınlanan makalelerin aksine, bu platforma girilen soru ve cevapların içeriği veya gerçek/doğru olup olmadıkları Evrim Ağacı yönetimi tarafından denetlenmemektedir. Evrim Ağacı, bu platformda yayınlanan cevapları herhangi bir şekilde desteklememekte veya doğruluğunu garanti etmemektedir. Doğru olmadığını düşündüğünüz cevapları, size sunulan denetim araçlarıyla işaretleyebilir, daha doğru olan cevapları kaynaklarıyla girebilir ve oylama araçlarıyla platformun daha güvenilir bir ortama evrimleşmesine katkı sağlayabilirsiniz.
Türkiye'deki bilimseverlerin buluşma noktasına hoşgeldiniz!

Göster

Şifrenizi mi unuttunuz? Lütfen e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlamak için bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Eğer aktivasyon kodunu almadıysanız lütfen e-posta adresinizi giriniz. Üyeliğinizi aktive etmek için e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir.

Geri dön

Close
“Biyolojik zekanın son derece kısa ömürlü olduğu kanaatindeyim. Eğer ki bir gün yapay zeka ile yüzleşirsek o, yapısı gereği biyoloji-ötesinde olacaktır.”
Martin Rees
İnsan Zekasının Evrimi: Neden Sadece İnsanın Beyni Bu Kadar Evrimleşmiştir?
Geri Bildirim Gönder